اجزای تشکیل دهنده اسکلت فلزی

  • اجزای تشکیل دهنده اسکلت فلزی سوله کدام است ؟
  • چرا اجزای تشکیل دهنده اسکلت فلزی اهمیت دارد ؟

اجزای تشکیل دهنده اسکلت فلزی شامل تمامی اجزا و قطعاتی است که در ساخت سوله ها به کار گرفته شده است , تمامی این اجزا به وسیله پیچ و مهره به هم بسط داده می شوند و در نهایت سازه ای یکدست و مستحکم را می سازند اما در این بین عوامل و فاکتورهای زیادی در استحکام و کیفیت سوله نقش دارد که برخی از آن ها را در ذیل شرح خواهیم داد .

نوع اجزای تشکیل دهنده اسکلت فلزی سوله

اینکه تمامی قطعات و به طور کلی متریال به کار رفته در ساخت سوله از چه نوعی است آیا نوع باکیفیت آن تهیه و به کار گرفته می شود یا نوع بی کیفیت و نامرغوب ؟

مطمئنا هر اندازه که کیفیت اجزا و قطعات به کار رفته در ساخت سوله بالاتر باشد کیفیت و استحکام سوله نیز افزایش می یابد اما در مواردی که از اجزای تشکیل دهنده اسکلت فلزی بی کیفیت استفاده شود انتظار سازه ای پایدار و مقاوم را نداشته باشید .

نوع اجزای تشکیل دهنده سوله به سازنده بستگی دارد اگر بودجه کافی را در اختیار داشته باشد و ضمنا بخواهد سوله ای باکیفیت و بادوام را برای مشتری بسازد حتما از قطعات و اجزای باکیفیت استفاده می کند .

قیمت اجزای تشکیل دهنده اسکلت فلزی

هر یک از اجزای تشکیل دهنده سوله دارای قیمت های متفاوتی هستند که بنا به دلایلی چون نوع سوله , کیفیت سوله و .. است .

نوع سوله

نوع اجزای تشکیل دهنده سوله های خرپایی با سوله های یو بی ام و تیرورقی متفاوت است چرا که روش ساخت هریک با دیگری فرق می کند از این رو قیمت اجزای تشکیل دهنده اسکلت فلزی هم در گرو این مساله است .

قیمت تمام شده و نهایی سوله های خرپایی اگرچه از باکیفیت ترین و بهترین اجزای تشکیل دهنده اسکلت فلزی استفاده شده است اما نسبت به دو نوع دیگر پایین تر است که ناشی از روش ساخت و فاکتورهای دیگر است .

کیفیت سوله

اگر کیفیت سوله برایتان اهمیت دارد پس در ساخت آن از اجزای تشکیل دهنده اسکلت فلزی باکیفیت استفاده نمایید اگرچه این اجزا قیمت بالاتری دارند و لازم است برای خرید و سرهم بندی آن ها هزینه بیش تری صرف شود اما دوام و طول عمر بالای سازه این محدودیت را پوشش خواهد داد .

در این موارد هم کیفیت سوله های خرپایی تایید می شود اگرچه کیفیت بالایی دارند اما برخلاف تصور عموم دارای قیمت بسیار ارزان و مقرون به صرفه ای هستند .

اتصال اجزای تشکیل دهنده اسکلت فلزی

نوع اتصال این اجزا هم اهمیت زیادی دارد در برخی از کاربری ها از پیچ و مهره برای بسط استفاده می شود و در برخی دیگر از جوشکاری که این مساله می تواند تا حد زیادی در استحکام و کیفیت سوله ها نقش داشته باشد , جوشکاری های غیراصولی و غیر استاندارد موجب می شود تا سازه در نهایت کیفیت لازم را نداشته و در مقابل حوادث احتمالی مقاوم نباشد .

 

 

توسط |2018-10-08T16:27:42+00:00اکتبر 8th, 2018|

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه