اجزای سوله

اجزای سوله : برای ساخت و تولید یک سازه لازم است تمامی قطعات و اجزای آن به یکدیگر متصل شوند , این اجزا در هر یک از انواع سوله ها مشترک است و تنها در نحوه اتصال و بسط با یکدیگر متفاوت هستند .

کیفیت اجزای سوله در ساخت سوله بسیار مهم است , در صورتی که از قطعات و اجزایی با کیفیت پایین در ساخت این سازه های قدرتمند استفاده شود مطمئنا کیفیت سوله پایین آماده و در برخی موارد هم موجب خساراتی خواهد شد .

اجزای سوله بر اساس نوع و درجه کیفیتی که دارند در ساخت سوله ها به کار گرفته می شوند و سازه ی نهایی را می توان در ساخت سالن های ورزشی , تعمیرگاه ها , سوله های صنعتی , انبار ها , مرغداری ها , آشیانه های هواپیما ها , نمایشگاه ها , فروشگاه ها , تالارهای پذیرایی , مساجد و .. به کار برد .

اجزای سوله خرپایی

سوله های خرپایی هم مانند دیگر انواع سوله ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند , اجزای سوله خرپایی بایستی از بهترین و باکیفیت ترین نوع باشند چرا که در این نوع سوله ها کیفیت و استحکام حرف اول را می زند و در مقایسه با دیگر انواع سوله ها بهترین و کاربردی ترین به شمار می روند .

اجزای سوله خرپایی شامل قاب های اصلی , وال پست , مهاربند , استرات , لاپه , جرثقیل , سینه بند و پی است که هرکدام از این اجزای سوله وظایف خاص خود را دارند .

قاب اصلی

مهم ترین اجزای سوله قاب اصلی است که از ستون و تیر تشکیل شده است و نقش مهمی را در کیفیت و استحکام سوله ها ایفا می کند , تمامی تیر ها و ستون های قاب اصلی در محیط کارخانه ساخته می شوند چرا که در سوله ها لازم است ابعاد این اجزا بزرگ باشد و پارافین های موجود در بازار پاسخگوی این مساله نیستند .

تمامی تیر ها و ستون به یکدیگر جوش داده می شوند و در نهایت با بسط آن ها به یکدیگر قاب اصلی سوله ساخته می شود که نوع اتصالات هم به شکل فلنجی می باشد .

وال پست

درب هایی بزرگ که در داخل سوله تعبیه شده اند و به جهت عبور و مرور وسایل نقلیه به کار گرفته می شوند توسط وال پست به یکدیگر متصل می شوند . از دیگر کاربردهای این اجزای سوله می توان به ایجاد پست بند برای دیوارها اشاره کرد , وال پست در جهت عرض سوله نصب شده و بر روی دیوارهای اطراف پست بند ایجاد می کند .

جرثقیل

جرثقیل ها هم از اجزای سوله هستند و نصب آن ها در سوله ها بسیار حیاتی است چرا که برای انتقال و جابه جایی اجسام سنگین در سوله ها نصب می شوند , مهم ترین نوع جرثقیل ها جرثقیل سقفی است که امکان نصب آن در سوله های خرپایی به راحتی وجود دارد این نوع جرثقیل با قدرت بالایی که دارد قادر به حمل انواع بسته ها و اجسام سنگین است و در بسیاری از سوله ها هم از این نوع استفاده می کنند .

 

توسط |2019-04-11T19:02:22+00:00اکتبر 3rd, 2018|

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه