ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری یکی دیگر از انواع ساندویچ پانل ها می باشد که به منظور پوشش دیواری از آن استفاده می شد. این پوشش ساز ای نوین است که با پیشرفت تکنولوژی و نیاز بشر ساخته شده است و بسیار کاربردی می باشد. هدف اصلی ما از نوشتن این مقاله فقط منتشر کردن اطلاعاتی است که حاصل تجربه ما بوده که با شما به اشتراک می گذاریم. ویژگی ساندویچ پانل دیواری بسیار زیاد است که این جا در رابط با نوع ساخت و جنس کار و اجزایی که استفاده می شود صحبت کرده ایم، تا پایان این مقاله همراه ما باشد.

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

ساندویچ پانل دیواری چیست؟ نوعی پوشش دیواری که از سه لایه تشکیل شده است، دو لایه آن از ورق می باشد و لایه ای که در بین کار قرار می گیرد نوعی فوم می باشد که به عنوان عایق بین کار تزریق می شود. جنس ورق های فلزی که در پایین و بالای ساندویچ پانل قرار میگیرد از آلوزینک، آلومینیوم و گالوانیزه می باشد که معمولا از گالوانیزه استفاده بیشتری می شود آن هم به دلیل ویژگی های زیادی است که دارد. عایق هایی که در بین کار قرار می گیرند هم از انواع متفاوتی تشکیل شده اند که شامل پلی استایرن، پلی اورتان، پشم شیشه و پشم سنگ و در آخر xps . در بین عایق هایی که گفته شده از همه بهتر عایق پلی اورتان است که خود به تنهایی شامل سه نوع می باشد B3،‌B2، B۱. در بین عایق های پلی اورتان از ‌B2 استفاده بیشتری می پود آن هم به این دلیل است که این عایق مقاومت بسیار زیادی در برابر آتش دارد و به عبارت بهتر این عایق خودخاموش شونده است و اگر هم آتش بگیرد خیلی زود در چند ثانیه خاموش می شود و این قابلیت را دیگر عایق ها ندارند به جز پشم شیشه که دیده شده در برابر حرارت مقاوم است ولی این عایق بعد از گذشت چند سال بر اثر رطوبت و یا گذر زمان کیفیت اولیه ی خود را از دست می دهد و دچار ریزش میشود، ذراتی که از آن ریزش می کند بسیار مضر می باشند و این عایق اصلا برای کاربری هایی مثل مواد غذایی، دامداری و …. مناسب نمی باشد.

مطالب آموزشی که در این سایت برای شما عزیزان قرار داده می شود حاصل تجربه چندین ساله مهندسین ما در این زمینه بوده که به جهت آگاهی بخشی برای عموم جمع آوری شده است. همراه بودن شما و انتقاد و پیشنهادی که دارید موجب فعالیت بیشتر ما در این سایت می باشد.

جهت آشنایی با ساندویچ پانل سقفی کلیک کنید.

همچنین در رابطه با مقاومت سوله سبک بدانید.

مزیت های پوشش دیواری ساندویچ پانل

 • عایق بسیار مناسب و خوبی در برابر سرما و گرما می باشد.
 • مقاومت بسیار بالایی در برابر حوادث طبیعی دارد.
 • از تنوع رنگی بالایی برخوردار است.
 • دوستدار محیط زیست است زیرا قابل بازیافت است.
 • قابلیت مونتاژ و دوتاژ شدن را دارد زیرا به وسیله ی پیچ و مر اتصال صورت می گیرد.
 • وزن پایینی نسبت به دیگر مصالح ساختمانی دارد.
 • می توان گفت متناسب برای هر نوع اقلیمی ساخته شده است.
 • قابلیت خودشوستوشویی دارد و به راحتی شسته می شود.
 • از طول عمر بالایی برخوردار است.
 • نصب آن به راحتی صورت می گیرد در مدت زمان کم.
تنوع رنگی ساندویچ پانل ها

تنوع رنگی ساندویچ پانل ها

 

برای خرید ساندویچ پانل باید به شرکت سازنده توجه زیادی شود

هنگام خرید ساندویچ پانل دیواری یا نوع دیگر از آن ها باید به شرکتی که قرار است این پوشش ها از آن خریداری شود توجه بسیاری شود از این نظر که بسیاری از شرکت های سازنده برای ارزان تر فروختن از مواد و متریال نامرغوبی استفاده می کنند. مرحله ای که هنگام ساخت بسیار روی کیفیت کار تاثیر گذار است مقدار دانسیته است. فومی که روی کار قرار میگیرد باید به خوبی روی ورق چسبیده شود و کاملا به صورت یکنواخت باشد، برای این کار باید زمان پخت زیاد باشد که بعضی از شرکت ها زمان پخت را بین ۲۸ تا ۳۲ دقیقه در نظر می گیرند در صورتی که شرکت ما در بازه زمانی ۳۵ تا ۴۰ دقیقه پخت را در نظر می گیرد و در نتیجه ساندویچ پانل هایی با دانسیته ی بالا وارد بازار می کند. 

کاربرد پوشش دیواری

کاربرد های پوشش دیواری یا همان ساندویچ پانل دیواری امروزه بسیار زیاد است که به چند نمونه از آن ها اشاره کرده ایم:

 • برای پوشش دیواری اتاق عمل
 • در بسیاری از آزمایشگاه ها
 • ساختمان های مسکونی
 • پوشش دیواری سردخانه ها
 • بسیاری از کرخانه های صنعتی و غیر صنعتی
کاربری پوشش دیواری از نوع ساندویچ پانل

کاربری پوشش دیواری از نوع ساندویچ پانل

و از این قبلی کاربری ها

کاربرد ساندویچ پانل در سوله: 

همانطور که می دانید سوله ها سازه هایی فلزی هستند که در طرح ها و شکل های متفاوتی ساخته می شوند. از دیگر کاربرد های ساندویچ پانل دیواری استفاده آن در صنعت سوله سازی می باشد، در سوله سازی از انواع ساندویچ پانل ها اعم از ساندویچ پانل های دیواری و سقفی استفاده می شود. نکته ای که در این قسمت باید بدانید این است که در ساخت سوله وزن سازه و کیفیت و مقاومت آن و استحکامی که در مدت طولانی دارد بسیار مهم است که ساندویچ پانل ها دارای تمامی این شرایط مذکور می باشند.