سوله دست دوم

سوله دست دوم

سوله دست دوم : سوله هایی مناسب برای انواع کاربری هاست که توسط بسیاری مجموعه ها و افراد به فروش می رسد , این نوع سوله ها در انبار نگهداری می شوند پس از خرید بیرون آورده شده و پس از تعمیرات جزئی و اطمینان از سلامت قطعات سازه در اختیار مشتری قرار داده می شود .

سوله دست دوم و سوله نو هر دو سازه هایی جایگزین برای ساختمان های بتنی و .. هستند چرا که دارای مزیت های بیشماری هستند و همین هم موجب شده تا کارفرمایان به جای صرف زمان و هزینه زیاد بابت ساخت ساختمان های بتنی اقدام به خرید سوله های آماده دست دوم و یا سفارش سوله های نو کنند .

سوله نو نیاز به صرف زمان و هزینه بیش تری دارد , خریدار سوله را به شرکت های سوله سازی سفارش می دهد و سازنده هم بر اساس نوع نیاز و سفارش مشتری ساخت سوله را آغاز می کند .

ساخت سوله شامل مراحل مختلفی است از طراحی گرفته تا رنگ آمیزی و تمیزکاری از این رو مدت زمان بیش تری را می طلبد تا سوله آماده بهره برداری گردد از این رو در مواردی که کارفرما برای احداث واحد خود عجله دارد می توان از سوله های دست دوم استفاده کرد .

فروش سوله دست دوم

فروش سوله دست دوم کار هر فروشنده و مجموعه ای نیست زیرا این سوله نیاز به نگهداری دارند و علاوه بر آن دفترچه محاسبات در سوله های دست دوم میزان کیفیت و استحکام آن ها را تعیین می کند که برخی فروشندگان سازه ها را با دفترچه های تقلبی به فروش می رسانند و اگر خریدار آگاهی کافی در این زمینه را نداشته باشد سوله ای بی کیفیت را تهیه می کند که طول عمر و دوام پایینی داشته و خریدار را متحمل هزینه های زیادی خواهد کرد .

فروشندگان برای اینکه سوله دست دوم خود را به فروش برسانند قیمت های پایین و وسوسه انگیزی به خریداران اعلام می کنند اگر چه سوله دست دوم از قیمت مناسبی برخوردار است اما قیمت پایین نشانه بی کیفیتی محصول است و خریدار بایستی از خرید چنین سازه هایی حذر کند .

قیمت سوله دست دوم

سوله دست دوم را اگر به جهت به کار بردن در صنعت می خواهید لازم است نوع باکیفیت آن را انتخاب کنید سوله ای که تاریخ ساخت قدیمی نداشته باشد اگرچه ممکن است هزینه بیش تری در این باره بپردازید اما خیالتان از بابت دوام و استحکام آن راحت خواهد بود .

مهم ترین پارامتر در لیست قیمت سوله دست دوم  نوع آن است , سوله به سه روش طراحی و ساخته می شوند :

  • سوله خرپایی
  • سوله یو بی ام
  • سوله تیر ورقی

در نوع اول علاوه بر قیمت مناسب سوله از کیفیت بی نظیری هم برخوردار است , سوله ای سبک است که افراد می توانند در هر کاربری از آن استفاده کنند . سوله های صنعتی , سوله های دامداری , سوله های ورزشی , سوله های مرغداری و ..

سوله های یو بی ام اما در مقایسه با نوع اول قیمت بالاتری داشته و محدودیت هایی هم دارای می باشند , ابعاد دهانه های سوله های یو بی ام محدود است و نیاز به صرف هزینه زیادی دارد .

سوله های تیرورقی قدیمی ترین نوع سوله ها که امروزه کمتر مورد استفاده قرار گرفته می شوند , به دلیل وزن و قیمت بالایی که دارند خریداران سوله های سبک و ارزان خرپایی را ترجیح می دهند .

خرید سوله دست دوم

اگر سوله های دست دوم را به جهت قیمت ارزان تر و یا سرعت بالاتر ترجیح می دهید به هنگام خرید آن دقت کنید و اطلاعات لازم را در این باره کسب نمایید :

فروشنده سوله

همانطور که گفتیم اگر فروشنده سوله مجاز و یا معتبر نباشد سوله ای که به فروش می رساند کیفیت لازم را نداشته و خریدار را مجبور با صرف هزینه های زیادی برای تعمیر و نگهداری قطعات می کند , فروشنده قطعات سوله را از انبار و محل نگهداری خارج کرده در صورت نیاز تعمیر می کند و پس از تمیز کاری و رنگ آمیزی به خریدار تحویل می دهد .

وزن سوله

قیمت سوله ها بر اساس وزنی که دارند تعیین می شود , یعنی یکی از پارامترهای تاثیرگذار در قیمت سوله وزن آن است پس در سوله های دست دوم اگر وزن سوله زیاد باشد قیمت آن بالاتر می رود و مهم ترین مزیت آن که همان قیمت مقرون به صرفه اش است زیر سوال می رود . سوله های سبک در این موارد بهترین انتخاب هستند , سبک و باکیفیت .

تاریخ ساخت

سوله هایی که خیلی قدیمی هستند از کار افتاده اند و دیگر قابل استفاده نیستند اما برخی فروشندگان غیرمجاز این نوع سازه ها را با قیمت ارزان به فروش می رسانند که بعضا موجب وسوسه و خرید می گردد , سوله هایی که در سال های اخیر ساخته شده اند یا همان سوله های دست دوم در حد نو هم کیفیت بالایی دارند و هم از قیمت مناسبی برخوردار هستند .

 

توسط |2019-04-13T10:18:17+00:00سپتامبر 27th, 2018|

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه