سوله دست دوم

میتوان گفت که سوله دست دوم وجود ندارد، البته نه به صورت قطعی اما مطمئنن ۹۹٪ سوله هایی که با عنوان سوله دست دوم در بازار حال حاضر فروخته میشوند سوله هایی هستند که با آهنهای ضایعاتی ساخته میشوند و سپس تمیزکاری و رنگ آمیزی میشوند تا خریداران متوجه آهنهای بی کیفیت که در آن مصرف شده اند نشوند.

ما در مقاله لیست قیمت سوله های دست دوم به صورت کامل درباره سوله های دست دوم توضیحات جامعی داده ایم که خالی از لطف نیست که آن مقاله را بخوانید. همچنین در مقاله سوله دست دوم نیز مدارک و مستنداتی گذاشته ایم که در آن این صحبتهایمان را ثابت کرده ایم.

انواع سوله دست دوم

سوله به سازه های فلزی گفته می شود که دارای سقفی به صورت شیب دار بوده و از ستون ها و تیر هایی با ابعاد گسترده تشکیل شده است. سوله ها دارای دهانه های گسترده ای می باشند به همین دلیل در ساخت ها و پروژه های گسترده معمولا مورد استفاده قرار می گیرند.

سوله ها دارای انواع گوناگونی می باشند که در ادامه ی متن ویژگی های هر یک را به صورت مفصل ذکر می کنیم.

سوله دست دوم تیرورقی

سوله های تیر ورقی دارای قدمت بالایی در ساخت سوله بوده و روشی تقریبا سنتی می باشد. از این نوع سوله در حال حاضر کم تر استفاده می شود. چرا که سوله های جدید جایگزین این نوع سوله شده و معایب سوله های تیرورقی را دارا نمی باشد. ساخت سوله های تیر ورقی با استفاده از ورقه های فولادی در داخل دستگاه های خاص انجام می شود. سپس اجزای دیگر به وسیله ی دستگاهای برق یا co2 به یک دیگر جوش خورده و متصل می شوند. در گذشته به دلیل ارزان بودن قیمت فولاد استفاده از این گونه سوله به صرفه تر بود اما امروزه قیمت فولاد افزایش یافته و این ویژگی دیگر وجود ندارد.

اگر به دنبال ساخت سوله برای خودتان هستید بر روی واژه ی ساخت سوله کلیک فرمایید تا اطلاعات بسیار مفیدی را ببینید و به واسطه آن بهترین سوله را با بهترین قیمت بتوانید انتخاب کنید. خواندن این مقاله را بشدت به شما دوستان توصیه میکنیم.

سوله دست دوم خرپایی 

سوله های خرپایی مدرن ترین نوع سوله ها می باشند چرا که بیشتر مراحل ساخت و طراحی ان به وسیله نرم افزار صورت می گیرد. از این نوع سوله در ساخت هایی با دهانه های گسترده استفاده می شود. از این سوله در سایر شرکت های معتبر بویینگ و یا ناسا استفاده می شود. این سوله ها در مقایسه با سایر سوله های استفاده شده به صرفه تر می باشد چرا که دارای قیمتی کم، کیفیت  و مقاومت بالا و امکان طراحی دلخواه و گسترش طول دهانه در آن وجود دارد. خب قطعا این سوله ها در ایران به اندازه ای قدمت ندارند که بتوانید سوله دست دوم خرپایی پیدا کنید. و در ضمن باز هم بر این نکته تاکید میکنیم که سوله دست دوم وجود ندارد.

سوله دست دوم یو بی ام

سوله های یو بی ام نیز بر اساس فناوری های پیشرفته ساخته می شود اما این نوع سوله بر خلاف سوله های خر پایی دارای معایبی نیز هست به همین دلیل سوله های خر پایی حرف اول را می زنند. سوله های یو بی ام دارای مقاومت عالی در برابر زلزله و باد های شدید است . اما امکان گسترش دهانه، استفاده از جرثقیل سقفی و جا به جایی در ان وجود ندارد. در ساخت سوله های یو بی ام از ورق های گالوانیزه استفاده میشود و این ورقها به صورت خام و تخت در قطعات خیلی عریض و طویل به محل پروژه انتقال داده میشوند و در آنجا با استفاده از دستگاه های خاص نورد خم میشوند و سپس به دستگاه خاصی به هم دوخته میشود. حالا تصور کنید که اگر این سوله ها را بخواهند انتقال بدهند و به صورت سوله ست دوم یو بی ام به شما بفروشند چطوری میتوان ورقهایی که حتی تا طول ۲۰ متر را که خم خورده و همچون یک تونل شده است را میخاهند به محل شما انتقال دهند؟

این امر به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

شما میتوانید به دیدن مقاله انواع سوله ، همه نوع سوله را بشناسید و تشخیص بدید که چه سبکی برای شما بهتر است.