سوله سازی در اصفهان

سوله سازی در اصفهان : امروزه به دلیل تغیر در روش های ساخت سازه های فلزی سوله سازی به امری مهم بدل شده است از این رو هر مجموعه ای با هر سطح اطلاعات و تجهیزات قادر به طراحی و ساخت آن نیست .

سوله سازی در اصفهان و تمامی شهرهای ایران با روش های جدید و متدهای به روز صورت می گیرد , اگر قصد خرید یک سوله باکیفیت را دارید حتما اطلاعاتی در این زمینه کسب نمایید . به طور مثال انواع سوله ها را بشناسید , عوامل تاثیرگذار در قیمت سوله ها را شناسایی کنید و فاکتورهای مهم در کیفیت سازه های فلزی را به دست آورید .

سوله سازی در اصفهان

سوله سازی در اصفهان در مراحل متفاوتی صورت می گیرد : طراحی سوله , ساخت سوله , تمیزکاری سوله , رنگ آمیزی سوله و آماده سازه و نصب سوله

طراحی سوله

سوله ها در اولین قدم توسط طراحان بر روی یک نقشه جامع و کلی پیاده سازی می شوند , طراحی سوله به عنوان اولین گام سوله سازی در اصفهان از اهمیت زیادی برخوردار است و مهندسین و متخصصین بایستی مهارت کافی را در این زمینه داشته باشند .

طراحی سوله بلافاصله بعد از ثبت سفارش صورت می گیرد و دقیقا تمامی قابلیت ها و ویژگی هایی که مشتری تعیین کرده در نقشه سازه گنجانده می شود , این مرحله از ساخت در کارخانه و توسط نرم افزارهای خاص ساخت سازه های فلزی و طراحان پروژه صورت می گیرد .

ساخت سوله

پس از آماده سازی نقشه های سازه عملیات ساخت آغاز می گردد ,  برای ساخت سوله نیاز به متریال و قطعات سوله سازی در اصفهان است که تماما بر اساس طرح ها و نقشه ها به هم بسط داده و متصل می گردند .

این مرحله از سوله سازی در اصفهان هم در محیط کارخانه صورت می گیرد و زیر نظر مستقیم مهندسین و متخصصین مجموعه . در صورتی که در مرحله طراحی سازه ایرادی هرچند جزئی وجود داشته باشد در این مرحله نمایان می شود و سبب خسارات هنگفتی خواهد شد اما در مجموعه های معتبر هر مرحله از ساخت توسط بازرسین مجموعه از نظر کیفی بررسی شده و ایراد های آن برطرف می گردد .

ساخت سوله ها به سه روش خرپایی , یو بی ام و تیرورقی صورت می گیرد که در اینجا آنها را مختصرا شرح خواهیم داد .

سوله خرپایی

سوله های خرپایی را می توان بهترین نوع سوله های موجود در بازار عنوان کرد چرا که این نوع سوله ها با روش خاصی ساخته شده و مزیت های بیشماری هم دارند , به طور مثال :

سوله های خرپایی بسیار سبک هستند , قیمت مقرون به صرفه ای دارند , دهانه های بزرگی دارند , جابه جایی آن ها راحت است , مناسب برای نصب در هر کاربری می باشند , تنوع بسیار زیادی دارند , در هر آب و هوایی قابل اجرا هستند و ..

سوله یو بی ام

بعد از سوله های خرپایی سوله های یو بی ام سازه هایی مدرن و امروزی به شمار می آیند اما معایبی هم دارند , سوله های یو بی ام ابعاد دهانه محدودی دارند , هزینه های بالاتری نسبت به سوله های خرپایی دارند , تنوع چندان زیادی ندارند و ..

سوله های خرپایی نسبت به این سازه ها بسیار کاربردی تر و پراستفاده تر هستند .

سوله تیرورقی

سوله های تیرورقی قدیمی ترین روش ساخت سازه های فلزی هستند که دارای وزن بسیار بالایی هستند , این وزن بالای سازه محدودیتی بزرگ برای این سوله ها به شمار می رود که به دلیل افزایش فولاد مصرفی در آن هاست .

سوله های تیرورقی هم مانند سوله های یو بی ام محدودیت هایی در ابعاد دهانه خود دارند و اما دلیل مهمی که دیگر از این نوع سازه ها استفاده نمی شود قیمت بسیار زیاد آن هاست به طوری که برای ساخت یک سوله معمولی به دهانه نسبتا بزرگ لازم به صرف بودجه و هزینه ی بالایی است .

آماده سازی سوله

منظور از آماده سازی سوله تمیز کاری , رنگ آمیزی و سایر عملیاتی است که بر روی سازه صورت می گیرد تا امکان نصب و اجرای آن فراهم شود .

سطح سازه و قطعات آن از ناهمواری ها و .. تمیز شده و رنگ آمیزی سوله آغاز می شود . کیفیت رنگ ها توسط بازرسین کنترل می گردد چرا که رنگ های بی کیفیت مانع از زنگ زدگی سازه نمی گردند و سازه در مدت زمان کوتاهی دچار خوردگی می شود پس این مرحله هم مانند تمامی مراحل قبل از اهمیت زیادی برخوردار است .

سازه ی رنگ آمیزی شده در انبار و محلی به دور از گرد و غبار و آلایندگی ها نگهداری می شود و تا زمان نصب و اجرا در آن محل باقی می ماند .

نصب سوله

سوله و تمامی قطعات آن بار زده می شوند و توسط ماشین حمل به محل مورد نظر انتقال داده می شوند , تکنیسین های مجموعه زیر نظر مهندسین تمامی قطعات را به هم بسط داده و سازه را سرهم بندی می کنند .

نصب سوله باید به گرنه ای باشد که در صورت وقوع حوادثی چون زلزله , طوفان , برف و .. سازه مقاومت خود را به طور کامل حفظ نماید .

 

 

توسط |2018-09-18T01:51:13+00:00سپتامبر 18th, 2018|

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه