سوله سازی

سوله سازی

ساخت سازه هایی فلزی از جنس آهن های کم کربن همواره از زمان های دور در میان مردم مرسوم بوده است. اما رفته رفته استفاده از فولاد به خاطر  داشتن مزایای سبکی، بالا بودن کیفیت و انعطاف پذیر بودن ، به جای استفاده از آهن های چکش خوار یا همان کم کربن ها در میان صنعتگران برای ساخت انواع سوله باب شد.

در زمینه ی نصب اجزای مختلف  سوله ها به یکدیگر ، گزارشاتی مبنی بر تخریب سازه ها در پی حتی یک اتصال نامناسب به وسیله ی جوشکاری باعث شده که انتخاب پیچ و مهره برای اتصال اجزا و قطعات مختلف به یکدیگر رواج پیدا کند.

سوله سازی

داشتن هزینه ی پایین در کنار سرعت بخشی به کار نصب و نیز داشتن مقاومت بالا در برابر انواع خوردگی و آتش سوزی ها ، از جمله عوامل تاثیر گذاری برای رونق پیدا کردن اسکلت های پیچ و مهره ای برای ساخت و اتصال انواع سوله ها شدند. به گونه ای که در حال حاضر بیشترین استفاده در اتصال اجزای گوناگون سوله را پیج و مهره ها دارند. که در کنار آن ها روش جوشکاری و استفاده از ماشین های دوخت و مونتاژ نیز در حال استفاده هستند.

در راستای بیان تاریخچه سوله می توان به این موضوع اشاره کرد که ، انواع سازه های فلزی که دارای کاربردهای صنعتی می باشند در نتیجه ی انقلاب صنعتی کشورهای پیشرفته  رخ داده است. که این اتفاق قدمتی 70 ساله در ایران دارد.

از جمله موارد موثر در شکل گیری و استفاده از این ایده به جای ساخت انواع ساختمان ها می توان به نیاز داشتن به ایجاد فضاهای بزرگ سر پوشیده برای انواع کاربردها در کنار مزیت های مقرون به صرفه بودن هزینه ی سوله سازی در کنار سریع بودن فرآیند ساخت و همجنین نصب و راه اندازی های آسان به موازات تقاضا برای ایجاد تحول در ساخت انواع سازه های صنعتی را نام برد.

SO9611250403

توسط |2018-05-12T15:13:24+00:00آوریل 6th, 2018|

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه