سوله سنتی

سوله سنتی : سوله ها به دو دسته سنتی و مدرن تقسیم بندی می شوند , سوله های سنتی روش های ساخت قدیمی دارند که در گذشته برای ساخت انواع سازه های فلزی به کار گرفته می شد اما سوله های مدرن را امروزه با متدهای روز سوله سازی می سازد که دارای مزیت های و قابلیت های خاص خود هستند .

سوله های سنتی در قدیم بنابه نوع نیاز بشر به سازه های فلزی ساخته می شدند البته امروزه هم سوله های سنتی یا به صورت نو ساخته و به مشتری تحویل داده می شود و یا به صورت دست دوم و کارکرده به فروش می رسد .

سوله سنتی

سوله های سنتی امروزه کمتر طراحی و ساخته می شود چرا که سوله های مدرن بسیاری از ضعف ها و ایرادات سوله های سنتی را برطرف نموده اند به طور مثال :

سوله سنتی با مشکلات و محدودیت هایی در ابعاد دهانه خود مواجه بودند و برای ساخت سوله سنتی با ابعاد دهانه بزرگ هم نیاز به صرف زمان و هزینه زیادی بود اما سوله های مدرن را می توان با ابعاد دهانه بزرگ در کمترین زمان ممکن و با حداقل قیمت خریداری کرد .

سوله های سنتی وزن بسیار بالایی داشتند نمونه معروف سوله سنتی سوله تیرورقی است , وزن سوله های تیرورقی به شدت بالاست به گونه ای که عملا امکان جابه جایی سازه به راحی وجود ندارد اما سوله های مدرن امروزی بسیار سبک ساخته می شوند و می توان آن ها را به راحتی به محل جدید انتقال داد .

بحث کیفیت در سوله ها بسیار اهمیت دارد که سوله سنتی در مقایسه با سوله های مدرن امروزی کیفیت چندان چشمگیری هم ندارند در مقایسه با قیمت بالای سوله های سنتی استحکام و دوام آن ها چندان خوب نیست که از نقاط ضعف این نوع سوله ها به شمار می رود .

سوله سنتی دست دوم

سوله های سنتی و یا سوله مدرن را هم حتی می توان به صورت دست دوم تهیه کرد , سوله های دست دوم معایب و مزایای نسبت به سوله های نو دارند :

سوله های دست دوم از کیفیت کمتری برخوردار هستند که البته با خرید سوله سنتی دست دوم در حد نو می توان صاحب سازه ای باکیفیت و در عین حال ارزان قیمت شد . اگر کیفیت سوله سنتی و یا مدرن برای شما اهمیت دارد توصیه می شود سوله سنتی نو را خریداری کنید .

سوله های دست دوم دقیقا مطابق با نیاز مشتری نخواهد بود , خریدار نباید برای خرید سوله سنتی دست دوم وسواس به خرج دهد چرا که سوله های دست دوم سازه های از پیش ساخته شده ای هستند که تنها می توان برخی ایرادات و خرابی های آنان را تعمیر کرد متراژ و ویژگی های کلی آن ها تغییر ناپذیر است .

متاسفانه برخی فروشندگان غیر مجاز سازه های بی کیفیت خود را در قالب سوله های سنتی دست دوم مرغوب و مستحکم به فروش می رسانند خریدار هم با مشاهده دفترچه محاسبات سوله راضی به خرید سازه می گردد با این گمان که سوله سنتی های دست دوم باکیفیت و با دوام خواهد بود اما غافل از اینکه دفترچه محاسبات تقلبی بوده و سوله هم دوام چندانی نخواهد داشت .

توسط |2018-10-10T10:55:15+00:00اکتبر 10th, 2018|

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه