سوله

 

سوله چیست

سوله به یک سازه ای گفته می شود که دارای یک سقف شیب دار می باشد. طراحی سوله ها به صورت خاصی می باشد که می بایست زیر نظر مهندسین صورت بگیرد چرا که کوچک ترین بی دقتی در ان ممکن است علاوه بر هدر رفتن وقت و هزینه خسارات جبران نا پذیری را بر جای گذارد. از سازه های سوله در مکان های مختلفی استفاده می شود. بعضی از کاربرد های سوله شامل مرغداری ها، دامداری ها، کارگاه ها و کارخانه های تولیدی و… می باشد.

سوله و خصوصیات آن

سوله ها سازه هایی می باشند که از هر نظر با دیگر سازه ها متفاوت می باشد. سوله ها معمولا برای کار های صنعتی و بزرگ کاربرد دارند. قاب این نوع سازه ها معمولا با سایر سازه های دیگر متفاوت می باشد. سوله ها دارای ستون هایی با ابعاد بزرگ می باشند به همین دلیل برای اجرای انها از پروفیل هایی که در بازار هستند نمی توان استفاده کرد و باید جهت ساخت سوله ها اقدام نمود.

انواع سوله

سوله ها دارای انواع گوناگونی  می باشد. انواع سوله شامل سوله ی تیر ورقی، سوله ی ام یو بی و سوله ی خرپایی می باشد. سوله های تیرورقی سوله هایی هستند که با استفاده از پیچ و مهره بوده و همچنین از روش های سنتی در ان استفاده می شود به همین دلیل این نوع سوله دارای استفاده ی کمتری می باشد. سوله های مدرن  یو بی ام سوله هایی هستند که فاقد اسکلت می باشند.

این سازه ها  نصب و طراحی در هر نقطه را ممکن می سازند . سوله ی یو بی ام تقریبا مقرون به صرفه تر و پایدار تر و مستحکم تر از سوله های تیر ورقی می باشد و معایب سوله ی قبلی را پوشش می دهد. سوله های خر پایی بهترین و پر کار برد ترین نوع سوله می باشد این سوله ها دارای مزایای زیادی بوده و تقریبا هیچ گونه معایبی را دارا نمی باشند. سوله های خرپایی دارای هزینه های بسیار کم و از هر جهت مقرون به صرفه می باشند. سوله های خر پایی دارای وزن بسیار کم و مقاومت عالی می باشد. بنابراین بهترین نوع سوله سوله های خر پایی می باشد.

توسط |2019-03-31T12:41:44+00:00آوریل 5th, 2018|

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه