قیمت سوله دست دوم

در درجه اوا باید به این نکته اشاره کنیم که این مقاله قدیمی است و برای اطلاعات بیشتر، بهتر و بروز تر برای قیمت باید بر روی قیمت سوله دست دوم کلیک فرمایید.

برای اطلاع از قیمت سوله ابتدا باید عوامل مختلف را بسنجیم. در قیمت سوله شرایط و عواملی نیز دخیل هستند که در ادامه تحت بررسی قرار می دهیم. سوله ها دارای انواع گوناگونی می باشند که شامل سوله های تیر ورقی سوله سبک قوسی و سوله های یو بی ام می باشند. قیمت هر یک از این سوله ها متفاوت می باشد و کیفیت نیز در قیمت آن ها دخیل است. علاوه بر کیفیت مورد دیگری که در قیمت سوله ها دخیل می باشد وزن سوله ها می باشد که هر چه وزن بیشتری را دارا باشند قیمت بالاتری را دارا هستند.

قیمت سوله دست دوم

زمین محل اجرای سوله: زمین سوله و نوع خاک و حتی ضلع شمالی و جنوبی سوله در قیمت آن اثر گذار می باشد. در حالت کلی میزان خاک برداری و نوع خاک زمین هم در قیمت ساخت سوله ها تاثیر گذار می باشد.

میزان تراکم خاک: موضوع تاثیر گذار دیگر نوع تراکم خاک می باشد. تراکم خاک در حالت هایی که کمتر می باشد نیازمند به پی ریزی بیشتر و فندانسیون با ابعاد بیشتر می باشد. چرا که می بایست زمین ان در برابر عواملی مانند زلزله مقاومت داشته باشد.

وزن سوله : عامل موثر در قیمت سوله ها وزن ان می باشد. سوله های تیر ورقی و سوله های یو بی ام معمولا دارای وزن بالاتری نسبت به سوله های خرپایی می باشند چرا که در سوله های تیر ورقی و یو بی ام معمولا از تیر ورق و فولاد بیشتری استفاده می شود. اما در سوله های خرپایی فولاد کمتری استفاده می شود بنابراین این نوع سوله ها دارای وزن کم تری می باشند به همین دلیل قیمت کم تری را دارا می باشند. سوله های خرپایی علاوه بر صرفه جویی در قیمت در سایر موارد دیگر نظیر صرفه جویی در وقت نیز موثر می باشند.

بنابراین با توجه به مطالب گفته شده عوامل مختلفی در قیمت یک سوله دست دوم ممکن است اثر گذار باشد که مهم ترین عامل در آن وزن سوله می باشد که در این میان سوله های خرپایی بسیار مناسب می باشند و در صنعت امروز سوله سازی نیز به دلیل هزینه و وزن کم بسیار پر کاربرد می باشد .