محاسبه هزینه ساخت سوله

محاسبه هزینه ساخت سوله : هزینه های ساخت سوله معمولا به عوامل مختلفی بستگی دارد. چرا که سوله ها دارای کاربرد های گوناگونی بوده و قیمت های آنها متفاوت می باشد. بنابراین افراد به عنوان فرد تصمیم گیرنده می بایست از قیمت های سوله مطلع باشند تا بتوانند با برنامه ریزی درست پیش رفته و عوامل مختلف در قیمت را بشناسند. یکی از مهم ترین عواملی که بر ساخت سوله اثر می گذارد معمولا هزینه های مربوط به مصالح ساختمانی می باشد و نوع مصالحی که شما مصرف می کنید علاوه بر قیمت بر روی کیفیت نیز اثر  می گذارد. با خواندن این متن شما می توانید با اطلاعات مفید از هزینه های سوله بودجه ی لازم را ارائه داده و به بهترین نتیجه برسید.

عوامل موثر در محاسبه هزینه ساخت سوله

یکی از مهمترین عوامل موثر در محاسبه هزینه ساخت سوله متراژ دهانه سوله میباشد.

ابعاد و متراژ دهانه ( یا همان عرض یا سمت ورودی سوله ) به شدت در قیمت هر متر مربع اسکلت فلزی تاثیر دارد. یعنی هرچقدر که دهانه سوله عریض تر شود هزینه ساخت اسکلت فلزی سازه بیشتر میشود، اما این کل موضوع نیست و باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر چه دهانه عریض تر باشد قیمت ساخت فنداسیون و دیوار کاهش پیدا میکند و همچنین و  از همه مهمتر اینکه:

بعد از ساخت سوله و بهره برداری از آن به عنوان یک کارگاه یا کارخانه ، هر چقدر که دهانه عریض تر باشد هزینه کارگری و تعداد نیروی کاری در آن کارخانه کاهش پیدا میکند.

ما کاملا موضوع بالا را در مقاله ساخت سوله  شرح کامل داده ایم.

موضوعات فرعی بعدی که در هزینه ساخت تاثیر میگذارد،کاربری سوله است.

کاربری سوله که به این معنی می باشد که هدف شما از ساختن سوله چیست و برای چه نوع فعالیتی و در چه مکانی می خواهید اقدام به ساخت سوله نمایید.

 1. ابعاد سوله و نوع سوله ای که می خواهید بسازید.
 2. نیاز بودن به جرثقیل یا خیر
 3. شرایط اقلیمی و نوع مکان احداثی
 4. مصالح پوشش دیوار
 5. مصالحی که برای پوشش سقف استفاده می شود.
 6. مصالح مورد نیاز برای نمای سوله
 7. پوشش کف سالن
 8. تجهیزات مورد نیاز برای روشنایی
 9. تجهیزات مورد نیاز برای ارائه ی سیستم تهویه ی مطبوع

در صورتی که شما از سایر موارد بالا مطلع بوده و تک تک در نظر داشته باشید به راحتی می توانید محاسبه هزینه ساخت سوله و دیگر هزینه های مربوط به سوله ی مورد نظر را بررسی نمایید. بنابراین سوال هزینه ی ساخت سوله معمولا سوال بسیاری از افراد می باشد. قیمت و هزینه ی ساخت سوله به صورت متر مربع بررسی می شود. گفتن دقیق هزینه ی ساخت سوله معمولا اندکی مشکل می باشد و با دانستن هزینه های بالا نیز شما  می توانید تنها میانگینی از هزینه های مربوط به ساخت را به دست اورید. اما شما با دانستن موارد بالا می توانید راحت تر با این مسئله کنار بیایید و قیمت حدودی سوله را تخمین بزنید. به طور میانگین و کاملا حدودی قیمت ساخت یک سوله با توجه به مواردی که در بالا گفته شد ۱۰۰۰۰۰ تومان تا ۳۰۰ هزار تومان برای ساخت هر متر مربع اسکلت فلزی سازه می باشد.

قیمت سوله سازی

در صورت نیاز شما میتوانید با تکمیل کردن فرم استعلام هزینه ساخت سوله قیمت دقیق هرمتر مربع ساخت سوله را از شرکت ما استعلام کنید.

تاثیر روش ساخت سوله در محاسبه قیمت

عامل دیگری که در محاسبه قیمت ساخت یک سوله تاثیر گذار هست ، نوع و روش ساخت سوله می باشد.

در کل سه روش اصلی برای ساخت سوله وجود دارد که هر یک مزایا و معایب خود را دارند و نسبت به نوع کاربری سوله باید گزینش شوند.

این سه روش ساخت یعنی:

 1. سوله سبک خرپایی
 2. سوله تیرورقی
 3. سوله یو بی ام

میتوانند تاثیرات زیادی در محاسبه قیمت سوله بگذارند.

ما در مقاله معرفی انواع سوله معایب و مزایا و همچنین کاربری های مناسب برای هر کدام را گفته ایم، پیشنهاد ما به شما این است که حتما این مقاله را مطالعه فرمایید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای بیشترین بازدهی بگیرید.

همچنین اگر قصد ساخت سوله در بندرعباس و یا ساخت سوله در چابهار را دارید نیز میتوانید با کلیک بر روی هر کدام وارد آن بخش شوید.