مراحل ساخت سوله خرپایی

سوله ها سازه هایی فلزی هستند که در مشاغل مختلفی به کار گرفته می شوند یکی از انواع سوله های موجود سوله های خرپایی هستند این مقاله به شرح مراحل ساخت سوله خرپایی اختصاص داده شده است , تمامی ویژگی ها , مزایا و معایب سوله های خرپایی را شرح خواهیم داد .

سوله های قدرتمند خرپایی روش ساخت پیچیده ای دارند که همین مساله هم موجب شده تا بسیار سازندگان از عهده آن بر نیایند و قادر به ساخت سوله های باکیفیت خرپایی نباشند .

مراحل ساخت سوله خرپایی تماما توسط مهندسین و متخصصین ماهر صورت می گیرد چرا که کوچکترین سهل انگاری در طراحی و ساخت سوله های خرپایی موجب خسارات هنگفتی خواهد شد و قابل جبران نیستند .

مراحل ساخت سوله خرپایی سبک شامل طراحی، صدور دفترچه محاسبات ، خرید آهن آلات , فونداسیون سازی , ساخت سوله در سوله سازی , آماده سازی، بارگیری و نصب سوله، دیوار چینی، پوشش سقف است که هر یک از این مراحل متخصص و مهندس مربوط به خود را می طلبد .

یکی از مراحل ساخت سوله خرپایی طراحی آن است , نوع طراحی ظاهری سوله به سلیقه مشتری بر می گردد که در ابتدای سفارش تعیین می کند چه سازه ای با چه معماری طراحی و ساخته شود اما به طور کلی طرح و نقشه سوله بر اساس کارایی و متراژ زمین نصب سوله مرتبط است .در نقشه کشی و طراحی سازه باید به آیین نامه های مقررات ملی ساختمان توجه ویژه ای شود و حتما دفترچه محاسبات صحیح صادر شود البته فراموش نکنید که مهمترین موضوع برای شما نوشتن صحیح قرارداد سوله میباشد.

ساخت سوله ورزشی با سوله سبک

ساخت سوله ورزشی به روش خرپایی

مراحل ساخت سوله خرپایی ارزان قیمت

سوله های خرپایی به سوله های ارزان قیمت و سوله سبک هم معروف هستند اگرچه در ساخت آن ها از بهترین و مرغوب ترین متریال استفاده شده است اما روش ساخت این نوع سوله ها موجب شده است تا قیمتی ارزان و مقرون به صرفه داشته باشند که ساخت و خرید آن هم به نفع سازنده و هم به نفع خریدار خواهد بود . در مراحل ساخت سوله خرپایی ارزان قیمت به این نکته باید توجه کنید که نقشه فنداسون را صرفا باید خود شرکت سوله سازی به شما بدهد، زیرا اگر نقشه فنداسیون را شرکت دیگری بدهد با توجه به نوع طراحی آن و عدم سازگاری با نقشه های سوله ممکن است مجبور به عوض کردن نقشه های سوله شوید و سازه شما به دلیل فنداسیون نامناسب ، بسیار سنگین و گران شود.

برای اینکه مراحل ساخت سوله خرپایی با دقت و اصولی صورت گیرد لازم است که از تجهیزات و نرم افزارهای پیشرفته و به روزی استفاده شود که این به شرکت سوله ساز بستگی دارد .

ویژگی های سوله خرپایی

  • سوله های خرپایی همانطور که گفته شد سازه هایی ارزان قیمت هستند .
  • سوله های خرپایی در مدت زمان کوتاهی طراحی و ساخته می شوند .
  • سوله هایی باکیفیت و بسیار مقاوم در برابر حوادث احتمالی هستند .
  • دهانه انواع سوله های خرپایی انعطاف پذیر است و می توانند تا 170 متر هم بدون ستون میانی ساخته شوند .
  • متریال و مصالح به کار رفته در ساخت سوله های خرپایی درجه یک و باکیفیت هستند .
  • امکان نصب انواع تجهیزات در سوله های خرپایی وجود دارد .
  • می توان جرثقیل های کاربردی سقفی را در سوله ها نصب کرد .
  • امکان باز و بسته کردن قطعات سوله های خرپایی وجود دارد .
  • سوله های خرپایی را می توان به راحتی انتقال داد و در محل دیگری نصب کرد .
  • سوله های خرپایی مناسب برای هر نوع کاربری صنعتی و غیرصنعتی هستند .

معایب سوله خرپایی

تا کنون هیچ گونه محدودیتی برای سوله های خرپایی پیدا نشده است و همین هم اغلب خریداران را به سمت خرید سوله های خرپایی سوق داده است , پراستفاده ترین سوله ی موجود در بازار سوله خرپایی است.

مراحل ساخت سوله خرپایی به دلیل پیچ و مهره این بودن بسیار سریعتر از سایر روش ها ساخته میشوند که این یکی دیگر از مزایای این سوله هاست.

قیمت در مراحل ساخت سوله خرپایی

برای مشاهده قیمتهای سوله های خرپایی میتوانید به روی واژهای قیمت سوله خرپایی کلیک فرمایید تا بتوانید قیمتهای ابعاد های مختلف در سوله را ببینید ، همچنین اگر به دنبال یک سوله بسیار ارزان قیمت هستید ، ما نکاتی را در این باه به شما میگوییم تا بتوانید حتی تا ۵۰٪ در هزینه ها صرفه جویی کنید، برای مطالعه این نکات بر روی ساخت سوله کلیک فرمایید.