نحوه ساخت سوله

چگونگی نحوه ساخت سوله را در این مقاله قرار است برای شما توضیح بدهیم تا در زمینه ی ساخت سوله اطلاعات کافی را داشته باشید. همه به دنبال این هستند که ساخت سوله به چه گونه ای شکل می گیرد، حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است پس همراه ما تا انتهای این مقاله باشید.

مراحل ساخت سوله

مراحل ساخت سوله  یا همان نحوه ساخت سوله شامل مواردی است که هر کدام به تنهایی از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه برای شما توضیح داده ایم.

طراحی سوله: برای ساخت سوله مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه زیادی شود طراحی سوله است. سوله ها در انواع متفاوتی ساخته می شوند،‌ولی در ابتدای کار برای طراحی سوله باید ابتدا اطلاعات دقیقی درباره ابعاد آن و انواع سوله داشته باشیم و همچنین بدانیم سوله ای که ساخته می شود برای چه کاربری استفاده می شود. دانستن این اطلاعات می توانید کمک بسیاری به طراح سوله کند،‌این اطلاعات شامل موارد زیر هم می شود:

  • ابعاد و اندازه ای که برای دهانه سوله در نظر گرفته شده است.
  • محل احداث سوله و نوع خاک
  • تعداد ستون میانی در دهانه سوله
  • شیب سقف سوله
  • ارتفاع

این مقاله ای که الان دارید مطالعه کنید ( نحوه ساخت سوله ) از مقاله های اصلی سایت ما نمی باشد و پیشنهاد می کنم برای بیشتر دانستن درباره نحوه ساخت سوله، مقاله ساخت سوله  را در سایت ما مطالعه کنید.

سوله سبک

خرید زمین سوله: بعد از مشخص شدن شغل هدف و مشخص شدن نیاز شما و ابعاد مورد نیاز سوله و نحوه ساخت سوله به خرید زمین مناسب برای احداث سوله میرسیم که قبل از آن خیلی دقیق تحقیق می کنیم تا بتوانیم زمینی با ابعاد مناسب برای کاربری خود پیدا کنیم.

انتخاب بهترین سوله ساز: در ایران شرکت های بسیاری در زمینه ی سوله سازی فعالیت می کنند ولی در بین این سوله ساز ها شرکت هایی ام هست که با روش های کلاه برداری، سوله هایی با متریال نا مرغوب به شما می فروشند. برای انتخاب سوله بسیار دقت کنید  س از آن که شرکت مورد اعتماد خود را پیدا کردی قبل از بستن قراردارد نمونه کار های آن ها را بررسی کنید تا بفهمید برای ساخت سوله از چه متریالی مصرف می کنند.

نکته جالب در سایت ما این است که ما تمامی موارد و نکات مهم در عقد قرارداد ساخت سوله را توضیح داده ایم که بسیار اهمیت دارد که قبل از انتخاب سوله ساز و بستن قرارداد حتما آن را مطالعه فرمایید تا مورد سوء استفاده کلاهبرداران قرار نگیرید، برای دسترسی به این مقاله لطفا بر روی لینک بالا کیلیک فرمایید.

مرحله اخذ مجوز برای ساخت سوله

سوله سازی هم مانند ساخت مکان های دیگر حتما نیاز به اخذ مجوز دارد که این مجوز ها را سازمان نظام مهندسی ، اداره شهرک ها ، شهرداری و…   صادر می کند. ( اینکه کامل توضیح ندادیم به این خاطر است که اجرای سوله در هر شهرک صنعتی روند پیشروی خاص خود را دارند، و یک نسخه واحد نمیتوان نوشت. اخذ مجوز ساخت سوله شامل بهره برداری و ساخت ساز می باشد.