ساخت سوله با قوطی

اصطلاح ساخت سوله با قوطی، یکی از اصطلاحات عامیانه ساخت سوله با پروفیل یا سوله خرپا می باشد.

اگر مقاله معرفی انواع روش های ساخت سوله را مطالعه کرده باشید متوجه این موضوع شده اید که کلا سه روش ساخت سوله وجود دارد و از این سه روش ، ذو روش ساخت آنها اصلی شناخته می شود، یکی ساخت سوله تیر ورقی می باشد که متریال آن ورق فولادی است و دیگری ساخت سوله با قوطی می باشد که با اسامی مختلفی از آن اسم برده می شود. در قسمت پایین اسامی اینها را نام می بریم.

  1. ساخت سوله با قوطی
  2. ساخت سوله خرپا یا ساخت سوله خرپایی
  3. ساخت سوله سبک
  4. ساخت سوله hss
  5. ساخت سوله فضایی یا فضا کار

همه اسامی بالا مربوط به یک نوع روش ساخت هستند ولی ممکن است شکل و مقطع ظاهری این سوله ها با هم متفاوت باشند. مثلا بعضی از سازندگان بجای ساخت سوله با قوطی یا همان پروفیل از لوله استفاده می کنند.

هر کدام از این نوع مصالح ( لوله یا قوطی ) ویژگی ساختاری خاصی دارد و استفاده از آنها در سوله های hss یا سوله خرپایی منعی ندارد اما یکسری تفاوتهایی نیز باهم دارند ،به عنوان مثال برای ساخت سوله با لوله باید تمامی برش ها با دستگاه cnc انجام گردد و در غیر اینصورت سازه نمی تواند از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، در صورتی که برای ساخت سوله با قوطی یا پروفیل دیگر لازم نیست که حتما از برش های سی ان سی استفاده گردد.

ساخت سوله با پروفیل

ساخت سوله با پروفیل به مراتب می تواند بهتر از ساخت سوله با لوله باشد زیرا محدودیت هایی که در ساخت سوله با لوله می باشد دیگر در پروفیل نمی باشد.

در ساخت سوله با پروفیل یا سوله خرپایی هیچ محدودیتی در اجرای دهانه وجود ندارد و می توان در تا هر ابعاد دهانه ای را در این سازه ها طراحی و اجرا کرد. شرکت تارتن سازه ( نوین سوله ) ظرفیت اجرای دهانه های بزرگ حتی بیشتر از ۱۰۰ متر را بدون اجرای ستون میانی دارد. برخی از نمونه های کارهای مارا می توانید در قسمت پروژه های ما مشاهده کنید.

ساخت سوله با قوطی

ساخت سوله با قوطی در بم با دهانه 80 متر ( دو دهانه 40 متری ) به طول 160 متر و ارتفاع 7.5 محل اجرا در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم

ساخت سوله با پروفیل در شرکت نوین سوله عمدتا به شکل سازه فضایی دوبل اجرا می شود. یکی از موارد مهم در ساخت سوله با پروفیل، استفاده از پروفیل های استاندارد می باشد. شرکت ما این پروفیل ها را از شرکت بسیار معتبر جهان پروفیل تهیه می کند، که تمامی این پروفیل ها از ورق فولاد مبارکه اصفهان ساخته و عرضه می شوند.

ساخت سوله hss

ساخت سوله hss هم نیز همانی ساخت سوله با قوطی و همان سوله سبک خرپایی  می باشد. سوله های hss نسبت به سایر سوله های دیگر ارزانتر می باشد، زیرا در سوله hss مهندسی بروز تر و قویتری به کار گرفته می شود، از همین رو بجای اینکه در سازه ها فولاد بیشتری به کار گرفته شود ، مهندسی پیچیده تری به کار گرفته می شود، به همین دلیل قیمت سوله hss به مراتب پایینتر از هر نوع دیگری می باشد. برای آشنایی با قیمت این نوع سوله ها روی لینک زیر کلیک فرمایید:

همچنین بخوانید : قیمت سوله hss