ساخت سوله در مازندران

در این مقاله ( ساخت سوله در مازندران ) شما با برخی از پروژه های اجرا شده توسط شرکت نوین سوله در این استان  آشنا می شوید و همچنین با بهترین روش ساخت و ارزانترین روش ساخت برای این استان آشنا می شوید، و در ادامه با تمام جرئیاتی که باید به آن توجه داشته باشید برای ساخت سوله در مناطق شمال کشور ( شهر های با بارندگی زیاد و رطوبت زیاد )

با افتخار شرکت نوین سوله سفارش اجرای سوله در مازندران را هم می پذیرد. و همچنین لازم به ذکر است که این شرکت تا کنون پروژه های مختلف سوله در مازندران و نمونه کارهای متعددی در این استان دارد. به عنوان مثال در سال جاری سوله ای با دهانه ۴۴ متر و بدون ستون میانی در استان مازندران ساخته شده است که انشالله در ادامه همین مقاله به جزئیات آن می پردازیم.

ساخت سوله در مازندران

به جرئت می توان گفت که ساخت سوله در مازندران و شهر های آن با بیشتر نقاط ایران تفاوتهای زیادی دارد برای همین می بایست به نکات زیادی توجه نشان بدید.

یکی از تفاوتهای سوله سازی در مازندران ، رطوبت بالا و بارش های باران بعضی از این شهرها می باشد. رطوبت در فولاد باعث خوردگی فولاد می شود و با مرور زمان این مهم باعث می شود که از ضخامت فولاد کاسته شود و در نتیجه در مناطقی که رطوبت بسیار بالا هست با توجه به قوانین و آیین نامه های مقررات ملی ساختمان ، می بایست از فولاد با ضخامت بیشتر استفاده کرد تا در برابر خوردگی مقاومت بیشتری داشته باشد، همچنین ساخت سوله در مازندران و شهر های با رطوبت زیاد باید با استفاده از رنگ آمیزی اپوکسی باشد. رنگ اپوکسی مقاومت فولاد را در مقابل رطوبت و خوردگی به شدت بالا میبرد. البته ناگفته نماند که رنگ آمیزی اپوکسی نسبت به رنگ آمیزی معمولی ( زینک کرومات ) گرانتر می باشد.

میزان بارش برف در مازندران و تاثیر آن بر روی سازه سوله

از  آنجایی که در استان مازندران، میزان بارش ها بسیار زیاد است ممکن است همچون سالهای پیش برف سنگینی ببارد، اگر برف چند سال پیش را به خاطر داشته باشید، خالی از لطف نیست که بدانید تعداد قابل توجهی سوله در نوشهر ، سوله در چالوس و…. ریزش کردند و خسارت های بسیاری را به مالکان سوله در مازندران مخصوصا در اطراف ساری وارد کردند.

حال برای این مهم سوله ها می بایست با توجه به شاخص هایی که سازمان نظام مهندسی کشور تعریف می کنند ، ساخته شوند.

کمی بیشتر در این مورد صحبت میکنم:

در آیین نامه های مقررات ملی ساختمان چند نکته اصلی وجود دارد:

  • مقاومت در برابر بارش برف
  • مقاومت در برابر بارش باد
  • مقاومت در برابر وزش باد
  • مقاومت در برایر بارهای زنده و مرده
  • و…..

حالا اینها در ساخت سوله در مازندران یعنی چه؟

جواب:

به عنوان مثال با همان بارش برف جواب می دهم. سازمان نظام مهندسی میزان بارش هر شهر را با تجربه آن شهر به صورت کاملا اختصاصی مشخص می کند. روش کار هم این چنین است:

اندازه گیری بیشترین بارش برف بر اساس ۳۰ سال گذشته.

به عنوان مثال میزان بارش برف در نظام مهندسی برای تهران ۱/۵ متر تعیین شده، این یعنی بیشتری نشست برف در تهران و در ۳۰ سال گذشته ۱/۵ متر بوده است.

حال بر همین اساس تجربه ۳۰ ساله وزش باد ، زلزله و… تعیین می شود.

سقوط سوله در مازندران بر اثر بارش برف شدید

ساخت سوله غیر ایمن در مازندران و عدم دارا بودن دفترچه محاسبات صحیح

بهترین روش سوله سازی در ساری

از نظر ما بهترین روش سوله سازی در ساری ساخت سوله به روش خرپایی می باشد.

کلا در سوله سازی سه روش بیشتر نداریم

۱- سوله سبک خرپایی

۲- سوله تیر ورقی

۳- سوله یو بی ام

ما در مقاله انواع سوله کاملا این سه روش ساخت را با ذکر معایب و مزایای آنها توضیح داده ایم.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع سوله بر روی کلمه انواع سوله در خط بالایی کلیک فرمایید.

و اما بهترین روش ساخت سوله در مازندران:

قطعا بهترین روش سوله های سبک خرپایی  می باشند، زیرا همانطور که در فیلمی که در مقاله انواع سوله مشاهده کردید، میزان استقامت و پایداری سوله سبک در مازندران بسیار بیشتر از ساخت سوله تیر ورقی می باشد.

لازم به ذکر است که شرکت نوین سوله سوله های سبک متعددی را به شیوه خرپایی در این استان بنا کرده است از جمله ساخت سوله در عباس آباد استان مازندران با دهانه ۴۴ متر و کاربری تالار پذیرایی.

قیمت سوله در ساری

قائدتا قیمت ساخت سوله در مازندران و شهر های آن از جمله: ساری، آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، تنکابن، جویبار، چالوس، رامسر، سوادکوه، قائمشهر، گلوگاه، محمودآباد، نکا، نور و نوشهر نسبت به خیلی از شهر ها و استان های دیگر ایران گرانتر است ، زیرا با توجه به بار برف و رطوبت اکثر این مناطق می بایست از فولاد بیشتری استفاده کرد.

برای دیدن و اطلاع از حدود قیمتهای سوله در دهانه ها و ابعاد مختلف، لطفا بر روی لینک زیر کلیک فرمایید.

 قیمت سوله

همچنین اگر قصد ساخت یک سوله را دارید اکیداٌ پیشنهاد می کنیم که مقالات مهم ما را حتما مطالعه فرمایید، این مقالات شما را یاری می کنند تا بهترین ابعاد را برای ساخت سوله خود در این استان، تشخیص دهید ، روش مناسب و نوع سوله را انتخاب کنید و از همه مهمتر با اهمیت دفترچه محاسبات و تنظیم بهترین قرارداد برای ساخت سوله آشنا شوید.

برای رسیدن به این مقالات بسیار مهم و ارزشمند از لینک زیر استفاده کنید.

گام اول و دوم: ساخت سوله و بهترین ابعاد

گام سوم : انواع روش های سوله سازی

گام چهارم  و پنجم: دفترچه محاسبات و تنظیم بهترین قرارداد سوله