ساخت سوله در هرمزگان

در ساخت سوله در هرمزگان باید به نکته های زیادی توجه کرد زیرا شرایط آب و هوایی در شهرستانهای هرمزگان با هم متفاوت است. و همچنین شرایط ساخت سوله در هرمزگان هم با دیگر استانهای کشور متفاوت است. این تفاوتها پارامتر های بسیار زیادی دارد اما در این بخش به مهمترین های آن اشاره خواهیم کرد:

در سوله سازی همیشه چند مورد کلی اهمیت بالاتری نسبت به دیگر موارد دارد که قطعا با عدم رعایت آنها سوله استاندارد نیست و دفترچه محاسبات سوله نمی تواند مورد تایید سازمان نظام مهندسی باشد.از این شاخصه ها میتوان به بار برف ، بار باد ، زلزله، رطوبت و… اشاره کرد. اگر بخواهید این موضوع را بیشتر بررسی کنید و بهتر است در ادامه با ما باشید.

در ساخت هر سازه استاندارد سازمان نظام مهندسی قوانین و مقرراتی را مشخص کرده است و گفته است که در هر منطقه سازه باید چقدر استقامت داشته باشد، به عن.ان مثال: یک سازه سوله در اصفهان  باید با در نظر گرفتن بار برف 1.5 متر در نظر گرفته شود ( این یعنی که اگر برف تا ارتفاع 1.5 متر نست بر روس سقف سوله، سوله ریزش نکند ) در صورتی که ساخت سازه در دماوند میبایست با بار برف 2 متر در نظر گرفته شود زیرا بارش برف در این منطقه بسیار بیشتر است. حال همین موضوعلت هم در ساخت سوله در هرمزگان تاثیر میگذارد و عملا سوله سازی در هرمزگان را متفاوت با سایر شهر ها می کند، به عنوان مثال برای اجرای سوله در هرمزگان ضخامت فولاد در شیوه سوله خرپایی نباید کمتر از 4 میلیمتر باشد، این در صورتی است که میتوان در بعضی استانهای دیگر این ضخامت را حتی زیر 2.5 میلیمتر هم رساند اما در هرمزگان به هیچ عنوان زیرا در ساخت سوله در هرمزگان پارامتر بسیار مهم، بحث رطوبت و خوردگی می باشد.

همانطور که میدانید فولاد در مقابله با رطوبت زنگ میزند و در آن خوردگی ایجاد می شود، برای همین ضخامت فولاد مصرفی ساخت سوله در مناطق مرطوب مثل شهرهایی چون ( ساخت سوله در چابهار – رشت – انزلی – بندرعباس و…. ) باید بیشتر باشد و نکته بسیار مهم دیگر اینکه، حتما رنگ آمیزی این سازه ها باید با رنگ اپوکسی و با حداقل ضخامت 180 میکرون باشد و سه لایه رنگ اپوکسی باشد.

حال بعضی از افراد هستند که به دنبال خرید سوله دست دوم هستند، ما به هیچ عنوان این موضوع را تایید نمی کنیم، زیرا در صورتی میتوان برای ساخت سوله در هرمزگان از سوله دست دوم اشاره کرد که، سوله خریداری شده هم بر اساس قوانین این استان ساخته شده باشد، و مثلا با توجه به مواردی که در بالا گفته شد اگر سوله را که قبلا برای تهران ساخته شده است به بندر عباس بیاورند به هیچ عنوان استانداردهای لازم را برای اینچنین شهرهای مرطوب ندارد. برای اطلاعات از سوله دست دوم روی لینک زیر کلیک کنید و مطالب آن را با دقت بخوانید.

خرید سوله دست دوم

ساخت سوله در بندرعباس

تمامی مواردی که برای ساخت سوله در استان هرمرگان در بالا اشاره شد نیز برای ساخت سوله بندرعباس هم صادق است. و اما مهمترین بحث در اجرای سوله در بندرعباس و دیگر شهرهای استان هرمزگان بحث قیمت ساخت است که شما می توانید در مورد قیمت سوله به لینک زیر مراجعه کنید:

قیمت سوله به اضای هر متر مربع

و اما چطور از قیمت های ساخت بکاهیم:

ارزانترین سوله در هرمزگان کدام است؟

وقتی از ساخت سوله در بندر عباس صحبت میکنیم چند مورد حائز اهمیت می باشد، یکی اینکه در بندرعباس اصولا سوله هایی بیشترین کارایی را دارند که دهانه های عریضی داشته باشند و همچنین در اجرای آن از هیچ ستونی در میانه دهانه استفاده نشده باشد و در اصطلاح سوله بدون ستون میانی باشد. حال وقتی به این نکته اشاره میکنیم ، روش ساخت سوله بسیار مهم می شود، زیرا با انتخاب روش صحیح میتوان حتی تا بیش از 50% هم هزینه های سوله سازی در هرمزگان را کاهش داد. مطمئن هستم که بحث تا اینجای کار برای شما عزیزان بسیار جالب شده و مشتاق هستید که خیلی سریعتر ادامه این مقاله را بخوانید.:

ما در ساخت سوله چند روش مختلف داریم، که هر کدام از این روشها مزایا و معایبی دارند و همچنین با توجه به کاربری و ابعاد سازه میبایست به درستی روش ساخت انتخاب شود. بسیار نکته مهمی هست این موضوع و قطعا در قیمتهای پیش رو بسیار بسیار تاثیر گذار است، و از انجایی که سوله سازها اصولا فقط با یک روش ساخت آشنا هستند و کار میکنند ، احتمالا هر سوله سازی پیشنهاد ساخت سوله به روش خودش را به شما بدهد و بقیه روش ها را رد کند، پس با توجه به این موضوع حتما شما باید اطلاعات خوبی در این ضمینه داشته باشید و خود شما تصمیم بگیرید که کدام روش ساخت سوله در بندرعباس برای شما مفید تر است.

خب بهتر است که بدانید که ساخت سوله در هرمزگان به سه روش قابل انجام است که این سه روش عبارتند از:

ساخت سوله تیر ورقی

سوله سبک خرپایی

سوله یو بی ام

ما در مقاله ای کامل این سه روش را توضیح داده ایم و گفته ایم که برای چه کاربری و چه ابعادی، کدام سوله و کدام روش بهتر، کاربردی تر و ارزان تر است. برای خواندن این مقاله بر روی انواع روش ساخت سوله کلیک فرمایید.

سوله سازی در هرمزگان

نکته بسیار مهم نمونه کار های متعدد شرکت نوین سوله میباشد که از جمله آن میتوان به نمونه زیر که در بندر عباس مرکز استان هرمزگان ساخته و نصب شده است اشاره کرد. لازم به ذکر است که سوله زیر با دهانه 50 متر کار شده است و فاقد ستون میانی میباشد. و عملا این قبیل دهانه ها در صنعت سوله سازی در هرمزگان در حال افزایش می باشد.

ساخت سوله در هرمزگان و بندر عباس با دهانه های عریض

ساخت سوله در بندر عباس با دهانه 50 متر و طول 120 متر و ارتفاع مفید 6.5