ساخت سوله در چابهار

چابهار یکی از مهمترین شهرهای جنوب ایران محسوب می شود و با توجه به ویژگی و پتانسیل هایی که دارد ساخت سوله در چابهار بازار خوبی دارد زیرا این شهر از لحاظ تردد و حمل نقل از جنوب به هند و عمان ، از شمال با آسیایه میانه و افغانستان و از شرق به کشور پاکستان راه دارد. با توجه به نکات پیش گفته که در قسمت پایانی این مقاله بیشتر توضیح خواهم داد ساخت سوله در چابهار مخصوصا به عنوان انبار بسیار قابل اهمیت می باشد.

نکات مهم سوله سازی در چابهار

نکات مهم سوله سازی در چابهار بسیار جالب و راهبردی است که در این مقاله به آن اشاره می کنیم. اولین نکته در باره سوله سازی در چابهار این موضوع می باشد که به دلیل اینکه اغلب کاربری ها در این منطقه برای انبار می باشد می بایست این سوله ها با دهانه های بزرگ ساخته شوند. هرچند که دهانه ۲۰ متر را هم جزء سوله های دهانه بزرگ حساب می کنیم اما دهانه ۲۰ متر هم در چابهار کوچک به حساب می آید زیرا به دلیل کابری آن که اکثراٌ انبار می باشد و خصوصیت انبار این است که اجناس مختلف با ابعاد های مختلف در آن دپو می شود ممکن است حتی دهانه ۲۰ متر هم مناسب این کاربری نباشد به همین خاطر حداقل دهانه پبشنهادی ما برای کارفرمایان چابهاری دهانه ۳۰ متر می باشد و این دهانه حتی تا دهانه ۷۰ متر هم قابل پیش بینی است.

نکته دیگر که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که این سوله ها نباید ستون میانی داشته باشند زیرا با دارا بودن ستون میانی، حمل و نقل و دپوی محصول بسیار سخت شده و هم وقت و انرژی بیشتری تلف می کند و هم احتمال مشکل در دپوی بعضی از محصولات را به میان می آورد.

بهترین نوع اجرای سوله در چابهار

با توجه به اینکه ساخت سوله در چابهار باید با دهانه بزرگ و بدون ستون میانی باشد ، بهترین گزینه ساخت به روش ساخت سوله های خرپایی می باشد، زیرا در این دوش ساخت هیچ محدودیتی در اجرای دهانه های بزرگ و بدون ستون میانی هم وجود ندارد و همچنین قیمت این سوله ها به شدت در مقابل سوله های قدیمی کاهش چشمگیری دارد و البته بسیار مقاوم تر می باشد. شرکت نوین سوله این ظرفیت را دارد که ساله هایی را حتی با دهانه های بالای ۱۰۰ متر را هم بدون ستون میانی اجرا کند

درباره سوله سبک خرپایی بیشتر بدانید.

نکته دیگر در ساخت سوله در چابهار ویژگی آب و هوایی این منطقه می باشد. رطوبت بالای این منطقه میتواند باعث خوردگی فولاد می شود، برای جلوگیری از این مهم می بایست تمامی قسمت های سازه سه لایه رنگ آمیزی اپوکسی با ضخامت ۱۸۰ میکرون شوند  تا در مقابل رطوبت مقاوم شوند، همچنین در ساخت سوله سبک در چابهار و مناطق مرطوب می بایست از پروفیل های فولادی استاندارد با ضخامت مورد تایید مقررات ملی ساختمان ( حداقل ۴ میلیمتر ) استفاده شود و جوشکاری سازه با گاز محافظ Co2 صورت پذیرد.

قیمت سوله در چابهار

نکته دیگر در بحث ساخت سوله قیمت آن می باشد که مطمئناٌ قیمت سوله های سبک بسیار پایینتر از سوله های قدیمی تیر ورقی می باشد. دلیل این صحبت این است که:

سوله های تیر ورقی قدیمی از لحاظ شیوه ی مهندسی بسیار قدیمی می باشد و این موضوع باعث می شود که سوله سازان تیر ورقی  مجبور باشند از فولاد بیشتری استفاده کنند تا بتوانند مجوزهای ساخت را برای این سوله ها بگیریند در صورتی در سوله های سبک خرپایی به دلیل شیوه ی مهندسی بروز تر می توانند از فولاد بسیار کمتری در سازه استفاده کنند و در عین حال تمام استانداردهای لازم مقررات ملی ساختمان را هم اخذ کنند. با این وجود قطعا سوله های خرپایی بسیار ارزانتر خواهد شد. شما می توانید در لینک زیر در بازه قیمتهای این سوله ها دقیق تر بدانید و لیست قیمت را مشاهده کنید.

لیست قیمت سوله سبک 

برای اطلاعات در باره ساخت سوله در چابهار و اجرای سوله می توانید با ما در ارتباط باشید ، اما برای شما بهتر است که یک سری از مقالات گزینشی ما را بخوانید تا بتوانید بهترین تصمیمات را برای : تعیین ابعاد مناسب ، تعیین روش ساخت مناسب ، قیمت سوله ها و از همه مهمتر نحوه گرفتن استعلام قیمت از سوله سازان می باشد، زیرا اگر ازلاعات کافی نداشته باشید احتمال کلاهبرداری از شما وجود دارد زیرا:

رقابت در بازار سوله سازها در چابهار و دیگر شهرها بسیار زیاد است و ممکن است این رغابت حاشیه هایی را برای شما ایجاد کند، به عنوان مثال یک سوله ساز می تواند با اجرا نکردن یکی از اجزای فلزی قیمت را به شدت کاهش دهد تا در رقابت قیمت دهی موفق تر باشد، اما شما با دارا بودن یک اطلاعات جامع می توانید این موارد را به خوبی متوجه بشوید و می توانید با تکنیکهایی که در مقالات ما به شما آموزش داده می شود، بهترین سوله ساز را هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ سلامت کاری انتخاب کنید.

اولین مقاله این که توصیه می کنیم به شما که در اولین قدم آن را مطالعه فرمایید ، مقاله ساخت سوله می باشد که عملا گام به گام شما را جلو می برد تا ساخت سوله در چابهار به بهترین نحو انجام دهید.

گام اول : مقاله ابعاد صحیح سوله

گام دوم : انتخاب روش ساخت سوله

یادتان باشد که خواندن مقالات پیشنهادی ما ممکن است نهایتا نیم ساعت از شما وقت بگیرد اما به قطع می تواند میلیون ها تومان برای ساخت سوله در چابهار، منفعت به ارمغان آورد.

امیدواریم مطالب خوبی را در باره ساخت سوله در چابهار و اجرای سوله در چابهار با شما در میان گذاشته باشیم.

برای کمک هرچه بیشتر در بهبود مطالب و پبشرفت سایت نظرات خود را برای ما در قسمت زیر عنوان کنید.