ساخت سوله گاوداری

ساخت سوله گاوداری در ایران در متراژهای مختلفی ساخته می شوند که ابعاد و اندازه های آن به نوع کاربری سازه وابسته است در سوله هایی که به فضای زیادی نیاز است همانند سوله های گاوداری از روش هایی به جهت ساخت سازه استفاده می شود که بهینه باشند یعنی هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ زمان آماده سازی به صرفه باشند , روشی که عمدتا در این موارد به کار برده می شود خرپایی است سازندگان با ساخت و فروش سوله خرپایی به کارفرمایان و خریداران کمک شایانی به صنعت و تولیدی ها نموده اند چرا که این سوله ها به دلیل مزایایی که دارند از جایگاه ویژه ای در صنعت سازه سازی برخوردارند .

همچنین شرکت ما از مهندسین و متخصصینی بهره می برند که با دانشی که دارند توانسته اند سبک ترین سوله های گاوداری صنعتی را که مورد تایید سازمان نظام مهندسی است را طراحی کنند. به عنوان مثال و در حال حاضر سازه هایی را با دهانه ۳۲ متر طراحی و سپس ساخته ایم که وزن این سازه ها در متر هر متر مربع ۱۹ کیلو گرم تمام شده است، این یعنی انقلابی در احداث سوله  گاو پروری و دامداری .

در این میان تنها برخی از گروه های صنعتی بر اساس استاندارد ها و قوانین روز سوله سازی اقدام به ساخت سوله می نمایند. مجموعه ما با فروش سوله نو این امکان را به مراکز صنعتی و تولیدی ها می دهد  تا در محیطی امن به فعالیت بپردازند و هیچ نگرانی از بابت حوادث احتمالی نداشته باشند.

ساخت سوله گاوداری

به جرئت می توان گفت که یکی از بیشترین درخواست هایی که برای ساخت سوله داریم مربوط به گاوداری ها می باشد.

از ویژگی های سوله های گاوداری می توان به ابعاد آن ها اشاره نمود , این سوله ها با متراژ نسبتا بالایی ساخته می شوند تا فضای کافی برای نصب تجهیزات و نیز نگهداری دام ها داشته باشند از دیگر خصوصیات این نوع سوله ها استحکام آنهاست بدین منظور باید از متریال و مصالح مرغوب استفاده نمود و ساخت سازه توسط علم و تجهیزات روز صورت پذیرد .

متراژ مورد نیاز برای گاوداری

متراژ مورد نیاز برای احداث گاوداری ها یکسان نیست و پارامتر های زیادی در تعیین ابعاد سوله گاوداری دخیل هست. از جمله ی این پارامترها می توان به چند راسی بودن گاوداری ، نوع کاربری گاوداری و ….. اشاره نمود.

ما در این مقاله قصد داریم که، به ابعاد ساخت سوله گاوداری ها ، با توجه به نوع گاوداری و تعداد نگهداری گاو بپردازیم.

سایز گاوداری

مساحت گاوداری

همچنین بخوانید : هزینه ساخت دامداری گوسفندی

ابعاد مناسب برای ساخت سوله دامداری ( گوسفند – بز – بره )

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید هر نوع از ساخت سوله گاوداری به مساحت خواصی نیاز دارد. همچنین پیشنهاد می کنیم برای تشخیص بهترین عرض و طول سوله و همچنین ارزان تر شدن و بالا بردن راندمان و نیروی کارگری حتما مقاله بهترین ابعاد ساخت سوله را بخوانید.

بهترین شیوه ساخت برای سوله گاوداری

ما سه تا شیوه برای ساخت سوله داریم

  1. سوله سبک خرپایی
  2. سوله تیر ورقی
  3. سوله یوبی ام

البته می شود یکی دیگه هم بزور به این جمع اضافه کرد ( سوله دست دوم ) ، که اصلا و اصلا پیشنهاد نمی کنیم و اگر کمی هم بش فکر می کنید پیشنهاد می کنیم که حتما مقاله ما را راجب به سوله دست دوم هست بخوانید. در ضمن به یاد داشته باشید که ما سوله های نو و استاندارد را حتی با قیمت پایینتر نسبت به سوله های دست دوم به شما ارائه می دهیم.

خب برگردیم و به روش ساخت مناسب برای سوله گاوداری برگردیم:

بهترین و ایدآل ترین سوله برای ساخت گاوداری سوله سبک خرپایی هست که ما قبلا در مقاله ای به محاسن آن پرداخته ایم و بهترین و اقتصادی ترین حالت را برای یک سوله گاوداری میدانیم، اما یک نکته:

اگر ساخت سوله ای را در نظر دارید که دهانه آن کمتر از ۱۸ متر می باشد پیشنهاد می کنیم که با روش تیرورق بسازید چون در دهانه زیر ۱۸ متر قیمت ساخت سوله تیر ورقی برای گاوداری مناسب تر خواهد بود، اما این نکته را هم فراموش نکنید که پیشنهاد ما برای تیر ورقی فقط دهانه های زیر ۱۸ متر می باشد.

دهانه های بزرگتر را می توانید با سوله سبک خرپایی بسازید تا روند کاهشی مخارج را حتی بعد از ساخت سوله مشاهده کنید.

پر نقص ترین و اشتباه ترین روش برای ساخت سوله گاوداری ساخت سوله UBM می باشد. که ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به شما کارفرمایان بزند. ما در مقاله معرفی انواع سوله و در قسمت سوله UBM به مزایا و معایب سوله UBM پرداخته ایم که شما سروران به راحتی می نوانید آن را مطالعه فرمایید.