سوله ارزان

سوله ارزان

امروزه همراه با گسترش استفاده از سوله ها برای فعالیت و مشاغل گوناگون ، علی رغم داشتن ویژگی مقرون به صرفه بودن به نسبت ساختمان ها ، بسیاری از افراد به دنبال استفاده و ساخت سوله ارزان می باشند تا بتوانند در کنار استفاده از منافع آن کم ترین هزینه را برای ایجاد مکان مورد نظر متحمل شوند.

برخی از افراد در پی هدف استفاده از سوله ارزان ، به فکر خرید سوله های دست دوم می افتند که البته با توجه به اینکه این سوله ها از ابتدا برای کاربری خاص آن ها طراحی و ساخته نشده و نیز مدتی از عمر آن ها می گذرد و وجود موارد احتمالی دیگر در اجرا و حتی نصب آن ها ممکن است در طی استفاده از آن ها مشکلاتی برای بهره برداران از آن ها به وجود بیاید. پس توصیه می شود که تا حد امکان خرید و استفاده از سوله های دست دوم را وحدود کرده و به سمت ساخت سوله های نو برید.

 

سوله ارزان

در این جا راه حلی برای افرادی که به دنبال استفاده از سوله ارزان می باشند ارائه می شود. آن هم این که می توانند از سوله های خرپایی سبک و فوق سبک برای موارد مصرفی خود بدون محدودیت در ساخت بهره ببرند. چرا که هزینه ی ساخت این سوله ها به دلیل کاربرد کمتر فولاد در آن ها ، کاهش یافته و در شمار سوله ارزان با وزنی بسیار سبک و امکان نصب و جابه جایی سریع و آسان قرار گرفته اند.

سوله های یو بی ام نیز در لیست سوله ارزان قرار می گیرند. ولی به دلیل این که در کاربری آن ها محدودیت وجود دارد شاید نتوانند نیاز صاحبان برخی مشاغل را مرتفع نمایند. که در این صورت یعنی عدم استفاده از این سوله ها ، استفاده از انواع سوله های خرپایی توصیه خواهد شد.

سوله های تیر ورقی نیز در نتیجه کاربرد زیاد فولاد در آن ها از شمار سوله ارزان خارج شده و نیز به دلیل سنتی بودن و داشتن عیوبی که در ساخت سوله های مدرن رفع شده اند، به طور کلی از دایره استفاده محدودی پیدا کرده اند.

 

 

SO9611250405

توسط |2018-05-12T15:19:47+00:00مارس 15th, 2018|

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه