سوله سازی در ساوه

در مقاله ( سوله سازی در شهر ساوه ) قرار است شما را یاری کنیم که در درجه اول در باره صنعت و رونق صنعت این شهر صحبت کنیم و بعد درباره بهترین روش ساخت سوله در ساوه صحبت کنیم و همچنین آشنا شوید با قیمت سوله در ساوه و… پس با ما همراه باشید تا اطلاعات بسیار بسیار جذابی در این باره با شما دوستان عزیز به اشتراک بگذاریم.

اما قبل از شروع مباحث بالا بهتر است که این نکته را یادآور شوم که: شرکت نوین سوله با بهره گیری از بالاترین تکنیکها و نرم افزارهای حال حاضر جهان، توانسته است تا پایان سال ۱۳۹۸ بیش از ۵۰۰.۰۰۰ متر مربع از کل سوله های ساخته شده را در کشور را به عهده بگیرد. و عملا می توان گفت که به تمام نقاط کشور تا این لحظه خدمات رسانده ایم و در همه شهرها از جمله ساوه نمونه کارهای شاخصی را بنا کرده ایم. از آخرین نمونه سوله سازی در ساوه توسط شرکت ما ، می توان به سوله جناب آقای محلوجی اشاره کرد که مشخصات این سوله: دو دهانه ۲۸ متر، بدون ستون می باشد که توسط یک سوله با دهانه ۱۲.۵ متر به هم وصل شده اند. طول این سوله ۴۸ متر و با ارتفاع مفید ۶ متر احداث شده است. کاربری این سازه سالن پذیرایی می باشد. در صورت تمایل می توانید از نزدیک این سوله هارا بازدید کنید و یا فیلمهایی از این سازه و مشخصات فنی آن را از ما دریافت کنید.

ساخت سوله در ساوه

ساخت سوله در ساوه با توجه به ظرفیت هایی که این شهر در استان مرکزی دارد، رونق بسیار خوبی دارد. و یکی از مهم ترین دلایل آن وجود بزرگترین شهرک صنعتی کشور با نام شهرک صنعتی کاوه می باشد.

اگر بخواهیم در مورد بهترین و ارزانترین روش سوله سازی در ساوه صحبت کنیم نیاز است که فاکتورهای بسیاری را مد نظر قرار دهیم تا در نهایت بتوان یک تصمیم ۱۰۰٪ گرفت. اما می شود گفت که در حال حاضر در اکثر کیسها ، بهترین روش ساخت سوله در ساوه ، سوله خرپایی یا همان سوله سبک می باشد، زیرا روش  ساخت این سوله ها به گونه ای است که می توان با مصرف کمتر اما مهندسی تر فولاد ، وزن فولاد مصرفی را به صورت چشمگیری کاهش داد و با ظرفیت بالا،استقامت بالا و با رعایت تمامی استانداردهای تعریف شده در سازمان نظام مهندسی ، بسیار بسیار ارزانتر و مقام تر از سازه های سنتی و قدیمی تیر ورقی ساخت. البته ناگفته نماند که شرکت نوین سوله توانایی و ظرفیت ساخت انواع سوله از جمله ساخت سوله تیر ورقی در ساوه و یا دیگر روشهای ساخت را دارد.

برای شناخت بیشتر این سوله های سبک خرپایی لطفا بر روی کلمه { سوله خرپایی } کلیک فرمایید.

سوله سازی در ساوه

ساخت سوله در ساوه با دهانه بسیار عریض و بدون ستون ( سوله با دهانه 58 متر به طول 108 متر و ارتفاع 8.5 در ساوه

سازنده سوله سبک در ساوه

خب تا به امروز سازنده سوله سبک در ساوه وجود ندارد ، این در صورتی است که سازنده های سوله سبک در ایران نیز بسیار بسیار محدود هستند و حتی به تعداد انگشتهای یک دست هم تا به این لحظه نمی رسند، زیرا مهندسی و تهیه نقشه و ساخت این نوع سوله ها بسیار پیچیده و حساس هستند.

همانطور که گفتیم روش های زیادی هست برای سوله سازی در ساوه و هر سه نوع سوله: یو بی ام ، سوله سبک ، و سوله تیر ورقی قابلیت نصب در این شرایط آب و هوایی را دارند، اما یکی از مواردی که اهمیت دارد در ساخت سوله در ساوه ، شرایط آب و هوایی می باشد، و برای اینکه تصمیم بگیرید که کدام روش مناسب تر است باید جزئیات بیشتری را مد نظر قرار دهید.

به عنوان مثال برای ساخت سوله مرغداری در ساوه و یا ساخت سوله گاوداری در ساوه ، به هیچ عنوان سوله یو بی ام مناسب نیست زیرا:

معایب و مزایای سوله یو بی ام را از لینک روبرو ببینید: سوله UBM 

سوله سازی در ساوه و نمونه سوله UBM

یک نمونه سوله UBM و ساخت سوله در ساوه

 

پس با توجه به مثال بالا باید بدانید که بحث کاربری بسیار اهمیت دارد در انتخاب نوع سوله.

موضوع بعدی که برای سازنده سوله و شما اهمیت زیادی دارد در انتخاب شیوه ساخت، ابعاد دهانه ،طول و ارتفاع است.

به عنوان مثال اگر بخواهید سوله ای را با دهانه های بالاتر از ۲۰ متر و حتی بسیار بالا مثل دهانه ۸۰ متر بدون ستون میانی اجرا کنید حتما باید از سازنده سوله سبک در ساوه استفاده کنید زیرا سوله های تیرورقی توان و قدرت نگهداری یک سوله با دهانه های عریض بدون ستون را ندارند، و حتی اگر هم بخواهند این قبیل سوله هارا به روش نیر ورقی بسازند، قطعا غیر اقتصادی و بسیار بسیار گرانتر خواهد شد نسبت به سوله سبک، حال اگر بخواهیم سوله هایی با مساحت کم و دهانه های کمتر از ۱۵ متر داشته باشیم، بهتر است که از ساخت سوله در ساوه با روش تیر ورقی بهره بگیرید.

برای تشخیص بهتر پیشنهاد می کنیم که بر روی کلمه انواع سوله کلیک فرمایید و با تمامی روش های سوله سازی در ساوه کاملا آشنا شوید و معایب و مزایای آن ها را کاملا مطالعه فرمایید. 

هزینه اجرای سوله در ساوه

برای برآورد هزینه اجرای سوله در ساوه در درجه اول می بایست ابعاد دقیق سوله ای را که نیاز دارید را بدانید، بعد از ابعاد به نسبت کاربری ای که دارید می توانید نوع سوله را تشخیص دهید و بعد از آن قیمت و هزینه اجرای سوله در ساوه را به دست آورید .

برای به دست آوردن ابعاد مناسب نیز برای ساخت سوله در ساوه لطفا بر روی کلمه ساخت سوله کلیک فرمایید.

یکی از موارد دیگر تاثیر گذار در قیمت سوله ، شرایط آب و هوایی شهر محل نصب سوله می باشد. به عنوان مثال اگر یک سوله با دهانه ۲۰ متر و طول ۱۰۲ متر و ارتفاع ۶ متر بخواهیم بسازیم، قیمت هر شهر با شهر دیگر متفاوت است، مثلا ساخت سوله در مازندران گرانتر تمام می شود نسبت به ساخت سوله در بندر عباس زیرا بار برف استان گیلان بسیار بالاتر از بندر عباس می باشد، و عملا برای پایداری بهتر و مقاومت لازم در برابر برف بیشتر باید در سازه فولاد بیشتری مورد استفاده قرار گیرد.