سوله سبک 

سوله سبک : سوله به سازه ای گفته می شود که دارای سقف هایی به صورت شیب دار می باشد این نوع سوله از فولاد ساخته می شود و دارای انوع گوناگونی می باشد . سوله ها دارای کاربرد فراوانی می باشند و از زمان پیدایش پیشرفت فوق العاده ای در صنعت سوله سازی ایجاد کرده است. سوله های فلزی جایگزین بسیار مناسبی برای سوله های بتنی می باشند.

طراحی سوله سبک

طراحی سوله مراحلی بسیار پیچیده ای را دارا می باشد. چرا که نیازمند محاسباتی دقیق می باشد. همچنین طراحی و ساخت سوله شیوه های استانداری را دارا است. شیوه ی طراحی سوله در زیر نظر مهندسین حرفه ای می بایست انجام گیرد چرا که کمترین بی دقتی می تواند منجر به هدر رفتن وقت و هزینه و یا خسارت های جبران نا پذیری گردد. استاندارد های سوله به صورتی است که شیب استاندارد سوله در ایران با توجه به میزان بار برف 20 درصد می باشد.

انواع سوله سبک

سوله ها به سه نوع کلی تقسیم می شوند: سوله ها خرپایی، سوله ها یو بی ام و سوله های تیرورقی.

هر کدام از این سوله ها دارای ویژگی های خاص خود هستند. سوله های تیر ورقی اولین نوع سوله ها می باشند که از دیگر سوله ها قدیمی تر بوده و با روش سنتی ساخته و نصب می شوند . این سوله ها از ورق های فولادی ساخته می شوند و اتصالات و اجزای آن به وسیله ی پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند. این نوع سوله به دلیل معایبی که دارا است در صنعت امروز طرفدار چندانی ندارد.

سوله های یو بی ام نیز همانند تیر ورقی از ورق های فولاد ساخته می شود. این نوع سوله در برابر بار های جانبی و مرده مقاومت بالایی دارند و اجزای آن به وسیله ی پیچ و مهره اتصال می یابند.

در میان سوله ها سوله های خرپایی معایب تمامی سوله ها را پوشش می دهند. سوله های خر پایی از قوطی های پروفیل تشکیل می شوند و دارای وزنی کم هستندو علی رغم وزن کمی که دارا می باشند مقاومت بسیار بالایی دارا هستند و دارای قیمت مناسبی نیز هستند.

 

So9611260502

توسط |2018-04-07T08:05:59+00:00آوریل 5th, 2018|

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه