قیمت هر متر مربع سوله سبک

قیمت هر متر مربع سوله سبک

یکی از بیشترین سوالاتی که از واحد فروش ما پرسیده میشود این است که؛ قیمت هر متر مربع سوله سبک چقدر است ؟خب در جواب باید گفت که نمی توان سریعا و بدون هیچ مشخصاتی قیمت ساخت سوله را تعیین کرد. بلکه قیمت هر متر مربع سوله استاندارد ( سوله سبک – سوله تیرورقی – سوله ubm ) اعم از مصالح – ساخت – رنگ آمیزی اجرا در محل در حال حاضر از ۱۳۰۰۰۰ تومان ( صد و سی هزار تومان ) الی ۴۰۰۰۰۰ تومان ( چهارصد هزار تومان ) قابل پیش بینی است.

حال یک سوال قطعا برای شما پیش آمده است که؛ چرا انقدر تفاوت!!!!!!!

قیمت سوله در هر متر مربع، ارتباط مستقیم دارد با وزن هر متر مربع سوله.

هر چقدر دهانه و ارتفاع یک سوله بزرگتر باشد فشار بیشتری را باید سازه تحمل کند و در نتیجه فولاد بیشتری مصرف میکند و وزن سازه بالاتر میرود و در نتیجه قیمت ساخت سوله هم افزایش پیدا میکند.

قیمت سوله

یکی دیگر از مواردی که در قیمت سوله تاثیر گذار است این است که سوله باید دارای دفترچه محاسبات صحیحی باشد که سازمان نظام مهندسی ، آن سوله ساخته شده را تایید کند. میتوان قیمت سوله را با در نظر نگرفتن دفترچه محاسبات پایینتر آورد و با قیمت پایینتر هم ساخت اما اگر هم بتوانید مجوز کار بگیرید مطمئنن با نشست یک برف و یا باد و زلزله سوله ریزش میکند، پس حتما قبل از ساخت سوله از استاندارد بودن سوله، از طریق مبادی ذیربط اطمینان حاصل فرمایید.

لیست قیمت سوله به صورت تقریبی است . با توجه به نوسانات بازار بهتر است فرم در خواست که زیر جدول قرار داده شده را تکمیل فرمایید تا برای شما پیش فاکتور ارسال کنیم. در غیر این صورت با ما تماس بگیرید.

نکته های جدول قیمت سوله :

 1. قیمتهای درج شده در جدول شامل: طراحی سازه و فنداسیون ، خرید مصالح ، ساخت ، رنگ آمیزی ، اتصالات سازه ( پیچ و مهره و مهارکش )  و نصب سازه در محل میباشد
 2. هزینه های ذیل برای سازه های فلزی به صورت کامل حساب شده و شامل : بیس پلیت ، فریم های ستون و سقف ، والپست ، استرات ، بادبند کشی کامل ( ستون و سقف ) و تیر ریزی سقف میباشد.
 3. در اجرای این سازه ها از پروفیل فولادی چهارگوش St37 استاندارد و با ضخامت مورد تایید آیین نامه مقررات ملی استفاده میشود و جوشکاری قطعات سازه با استفاده از گاز محافظ Co2 انجام  میگردد.
 4. با توجه به نوسات قیمت آهن آلات و هزینه های اجرایی بر اساس نرخ روز محاسبه شده و مبنای محاسبات جدول پایین با عنوان قیمت سوله در سال ۱۳۹۸ با در نظر گرفتن پروفیل استاندارد بر مبنای کیلویی ۵۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده
 5. اگر در باز شدن جدول ذیل مشکل دارید لطفا بر روی ‍* قیمت سوله در سال ۱۳۹۸ * کلیک فرمایید تا جدول را دانلود و مشاهده فرمایید.
 6. در نهایت بعد از ملاحظه لیست قیمت بر روی * استعلام قیمت سوله * در زیر جدول کلیک کنید تا قیمتهای روز طبق ابعاد درخواستی شما برای شما ارسال شود.
 7. قیمتها به تومان میباشد.

قیمت سوله در سال ۱۳۹۸

متراژدهانهتعداد ستون میانیوزن سوله در هر مترقیمت اجرت و مصالحقیمت هر متر مربع
قیمت سوله با دهانه ۲۰ متر۰۲۳۷۴۰۰۱۷۰.۲۰۰
قیمت سوله با دهانه ۳۰ متر۰۲۶۷۴۰۰۱۹۲.۴۰۰
قیمت سوله با دهانه ۴۰ متر۰۳۰۷۴۰۰۲۲۲.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۵۰ متر۰۳۶۷۴۰۰۲۶۶.۴۰۰
قیمت سوله با دهانه ۶۰ متر۰۳۹۷۴۰۰۲۸۸.۶۰۰
قیمت سوله با دهانه ۷۰ متر۰۴۵۷۴۰۰۳۳۳.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۸۰ متر۰۵۱۷۴۰۰۳۷۷.۴۰۰
قیمت سوله با دهانه ۹۰ متر۰۵۸۷۴۰۰۴۲۹.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۳۰ متر۱۱۸۷۴۰۰۱۳۲.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۴۰ متر۱۲۳۷۴۰۰۱۷۰.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۵۰ متر۱۲۵۷۴۰۰۱۸۵.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۶۰ متر۲۲۰۷۴۰۰۱۴۸.۰۰۰

استعلام قیمت سوله

چند نکته مهم که در قیمت سوله تاثیر گذارند:

 1. در درجه اول و مخصوصا در ایران عزیزمون قیمت مصالح ایستا نیست و هر روز با تغییراتی روبرو میشود و میتوان به جرئت گفت که قیمت سوله در امروز ، با فردا تفاوت دارد.
 2. کلاهبرداران: متاسفانه در این بازار بسیاری از سوله سازها قیمتهای در ظاهر پایینی را به خریداران ارائه میدهند اما در هنگام نوشتن قرارداد باید به چند نکته توجه بفرمایید که ما در اینجا به چند مورد اشاره خواهیم کرد: ۱- باید مراقب باشید که قیمت سوله ای را که به شما اعلام میکنند شامل تمام قطعات سازه باشد ( اجزاء کامل سازه در نکته شماره ۲ در بالای جدول قیمت گفته شده است ) زیرا ممکن است بعد از بستن قرارداد به شما بگویند که سازه شما نیاز به بادبند کشی سقف هم دارد و این مورد به صورت جدا محاسبه میشود!!! ( پس بسیار توجه کنید ) ۲- نکته دوم این است که، سازه حتما باید دفترچه محاسبات داشته باشد و به تایید سازمان نظام مهندسی برسد. ۳- ممکن است در هنگام قرارداد سوله ساز به شما وزنی را اعلام کند و قرارداد را طوری تنظیم کند که اگر وزن سازه شما حتی بیش از ۱۰ کیوگرم هم بالارفت شما باید کل مبلغ را به سوله ساز پرداخت کنید، پس در هنگام قرارداد وزن سازه را ملاک قرارداد قرار دهید و بند هایی را برای بالا رفتن یا پایین رفتن وزن تنطیم کنید.
 3. ابعاد سوله : بیشترین تاثیر در قیمت سوله مربوط به ابعاد سوله میباشد و شما میتوانید با یک انتخاب درست و صحیح هزینه های خودتان را حتی تا ۵۰ ٪ هم کاهش دهید. ( برای انتخاب بهترین ابعاد برای شما، توصیه میکنیم مقاله گام اول و دوم که لینک آن در پاراگراف بعدی گذاشته شده کلیک فرمایید )
 4. محل ساخت: شهر محل ساخت سازه هم در قیمت سوله تاثیر گذار است. طوری که سازمان نظام مهندسی آیین نامه های مقررات ملی ساختمان مشخص کرده است، باید بیشترین بارش برف، بشترین وزن باد و بیشترین لرزشی را که آن شهر در ۳۰ سال گذشته تجربه کرده است را ملاک محاسبات قرار داده و پایداری و استقامت سازه را بر آن مبنا اجرا کنیم. به همین دلیل هر چقدر که بار برف، باد و زلزله در یک منطقه بیشتر باشد، باید از میزان بیشتری فولاد در ساخت سوله استفاده کرد که این باعث بالاتر رفتن قیمت سوله میگردد.
 5. انتخاب روش مناسب برای ساخت بسیار حائز اهمیت است و میتواند تاثیر چشم گیری در قیمت سوله بگذارد. ( شما میتوانید برای انتخاب بهترین روش ساخت، روی لینک  گام سوم ( انواع سوله ) که در پاراگراف بعدی گذاشته شده است کلیک فرمایید )
 6. نوع مصالحی که برای پوشش سقف و دیوارها مشخص میکنید.

توصیه ما به شما این است که اگر اطلاعات کاملی در مورد انواع سوله ندارید بر روی لینک زیر کلیک کنید تا گام به گام شمارا کاملا با اطلاعات صحیح و به دور از تبلیغات راهنمایی کنیم تا شما بتوانید بهترین نوع سوله را هم از لحاظ کاربری و هم از لحاظ قیمت انتخاب کنید.

گام اول و دوم ساخت سوله

بعد از خواندن مطالب در لینک فوق شما میتوانید به درستی و اقتصادی ترین حالت ابعادی را برای ساخت سوله خود تعیین کنید. ( تاثیر گذار در قیمت سوله )

گام سوم : معرفی انواع سوله ( شما در این لینک میتوانید یک فیلم از قدرت سوله سبک ببینید )

بعد از خواندن مطالب گام اول دوم و مشخص شدن ابعاد سوله وقت آن میرسد که به گام سوم بروید و در آنجا بهترین نوع سوله را انتخاب کنید که بهترین بازدهی را هم از لحاظ کاربری و از لحاظ اقتصادی برای شما داشته باشد.

قیمت ساخت سوله

قیمت سوله

وزن هر متر مربع سوله

وزن سوله ها در تعیین قیمت ساخت سوله نقش مهمی دارد از همین رو هم سوله به دو دسته سبک و سنگین تقسیم می شوند .

هزینه ساخت سوله سبک ارزان ترو معقول تر از سوله سنگین است که این ناشی از استفاده اصولی تر مصالحی چون فولاد در این نوع سازه هاست .

تکنیک هایی به جهت سبک سازی سوله وجود دارد , در این تکنیک ها سعی شده تا وزن سازه سوله سبکتر شده و در نهایت سبب می شود تا سوله سبک ساخته شود .

البته باید دقت کنید که منظور از سوله سبک، یک سوله ضعیف و بی کیفیت نیست بلکه سوله های سبک که به روش HSS و خرپایی ساخته و تولید میشوند به مراتب و بدون شک از سوله های سنگین تیر ورقی محکم تر و از استقامت بالایی برخوردارند.

شرکت ما به عنوان سازنده سوله سبک با استفاده از تجهیزاتی که در اختیار دارد قادر به تولید و ساخت سازه هایی با مقاومت بی نظیر و در عین حال سبک وزن است که به خوبی می توانند هر سوله ای و با هر ابعادی و با هر نوع کاربری را با بهترین کیفیت ساخته و آن را در اختیار مشتریان خود قرار دهند .

قیمت هر متر مربع سوله سبک

یکی از انواع سوله های سبک , سوله های خرپایی است . این نوع سازه به صورتی سفارشی ساخته و به فروش می رسند. قیمت هر متر مربع سوله سبک خرپایی همانطور که در جدول بالا مشاهده کردید نسبت به سایر روش ها ارزانتر است.

حال یکی از سوالات دیگر مشتریان ما در مورد سوله سبک دست دوم می باشد که در ادامه باید گفت که پیدا کردن سوله دست دوم و استاندارد از محالات می باشد اما متاسفانه باید گفت که، کلاه بردارانی هستند که با دروغ پردازی سوله هایی را از آهنهای ضایعات میسازند و به عنوان سوله دست دوم به فروش میرسانند.

قیمت سوله های به اصطلاح دست دوم ممکن است که نسبت به سوله نو قیمت پایین تری  داشته باشند اما در مقابل سوله های نو دارای کیفیت بالایی هستند و میتوانند تمام آیین نامه های محاسباتی نظام مهندسی را پاس کنند.

هزینه ساخت سوله

هزینه ساخت سوله سبک

قیمت ساخت سوله سبک

میتوان گفت که در اکثر موارد قیمت سوله سبک خرپایی از سایر روش های ساخت ارزان تر است , از قابلیت های این سوله ها دهانه های بزرگ این سوله ها , استحکام به شدت بالای سوله , نصب هرنوع جرثقیل در این سازه ها و مواردی دیگر را نام برد . شما میتوانید در این لینک معایب و مزایای ساخت انواع سوله را بخوانید.

از این نوع سوله ها در مواردی چون پارکینگ های طبقاتی , حسینیه ها و مساجد , تعمیرگاه ها , سالن های نمایشگاهی , ساختمان های صنعتی , کمپ ها و اردوگاه های نظامی , سوله سردخانه ها , صنایعی چون کشتی سازی ها، سالن پرورش قارچ و ..

سوله سبک قوسی :
سوله سبک قوسی در ابعاد و متراژهای مختلفی ساخته و به جهت کاربری های متفاوتی در اختیار خریداران و مشتریان قرار داده می شود این نوع سوله ها قیمت مناسبی دارند که عمدتا به خاطر وزن آن هاست .

قوس این نوع سوله ها سبب شده تا بتوان از آن ها در مصارفی چون  ساخت سوله گاوداری ها و پرورش طیور به دلیل تهویه هر چه بهتر سالن استفاده نمود

لینکهایی که در اوایل صفحه در مورد گام های ساخت سوله گذاشته ایم به شدت برای شما مفید است.

 

توسط |2019-03-18T16:31:12+00:00آوریل 12th, 2018|

در باره نویسنده :

8 نظر

 1. احمد غفاری جولای 6, 2018 در 10:09 ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  برای ساخت یک سوله خرپایی به سایز 16*16متر به قیمت روز همراه با اجرای فنداسیون و پوشش ورق و پشم شیشه طوری چقدر هزینه میشود

  • هومن عسکریان فوریه 5, 2019 در 9:33 ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام جناب غفاری . متاسفانه شرکت ما در این ابعاد کار نمی پذیرند. اما پیشنهاد من به شما این است که چون ابعاد دهانه بزرگ نیست، با تیرورق بسازید و همچنین بهترین و اقتصادی ترین رفتار در این ابعاد این است که در شهر خودتان یک سوله ساز پیدا کنید. سوالی اگر بود در خدمتتان هستم.

 2. محسن والی نژاد آگوست 3, 2018 در 12:25 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام و عرض احترام اطلاعات بیشتر و قیمت سوله متر مربع لطفا.

  • هومن عسکریان فوریه 3, 2019 در 8:31 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام جناب والی نژاد عزیز. لیست قیمت در سایت گذاشته شد.

 3. منوچهر گودرزی فوریه 3, 2019 در 5:17 ب.ظ - پاسخ دادن

  مرسی بابت مطالب خوبی که در سایتتان گذاشتید. خیلی خیلی کمک کرد به مجموعه ما انشالله که بتونیم همکاری داشته باشیم

  • هومن عسکریان فوریه 19, 2019 در 3:37 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام جناب گودرزی تشکر و قدردانی شرکت ما را برای حسن توجه جنابعالی پذیرا باشید.

 4. شاپور زارع مارس 24, 2019 در 10:31 ق.ظ - پاسخ دادن

  با سلام
  خداوند به شما خیر بدهد که اینچنین اطلاعاتی به مردم میدهید
  اخه چرا اینطوری مینویسند در مورد سوله دست دوم که افرادی مثل من که اطلاعاتی در مورد سوله ندارم گول این افراد از خدا بخبر را بخوریم واز انان سوله بخریم ایا راه و چاره ای هست من هنوز سوله را نسب نکردم اون را پس بدهم و از شما خرید کنم البته اینطور که الان اطلاعات پیدا کردم پول سوله نو را دادم ولی سوله به گفته اون بنده خدا دست دوم خریدم

  • هومن عسکریان مارس 25, 2019 در 4:45 ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام جناب شاپور زارع. متاسفانه افرادی مثل شما زیاد هستند که فریب این کلاه برداران را میخورند. متاسفانه بنده اطلاعات زیادی در مورد نوع خرید شما ندارم که بتوانم پاسخ واضحی به شما بدهم. اگر شماره تلفن خودتان را در همین قسمت اعلام فرمایید، بنده با شما تماس خواهم گرفت. در ضمن بنده و کاربران این سایت بسیار خوشحال میشویم که شما به صورت جامع تر در مورد خرید سوله دست دوم که انجام دادید در همین قسمت توضیح دهید، امیدواریم که با توضیحات بجای شما دوستان دیگر قربانی این قبیل کلاهبرداری ها نباشند.

ثبت ديدگاه