قیمت هر متر مربع سوله سبک

ویدئوی آموزشی زیر حاوی تمام مواردی است که در این صفحه ( قیمت هر متر مربع سوله سبک ) در مورد آن خواهید خواند ( در عرض چند دقیقه بدانید ) پیشنهاد ما به شما این است که حتما ویدئو زیر را تماشا کنید.👇👇👇👇

ویدئوی آموزشی برای قیمت سوله👆👆👆

شما در این صفحه قرار است با قیمت هر متر مربع سوله سبک آشنا شوید و لیست قیمت سوله در دهانه های مختلف را مشاهده کنید. همچنین نکات مهم را برای ساخت سوله فرا میگیرید که اگر با هر سوله سازی بخواهید وارد قرارداد شوید کلاه سره شما نرود، چون بسیار شایع است که یک خریدار سوله با سوله ساز قرارداد ببندد و در نهایت مبلغ پرداختی، خیلی بیشتر از مبلغ درج شده در قرارداد باشد. همچنین شما با عواملی آشنا خواهید شد که بتوانید قیمت تمام شده را پایینتر آورید. پس لطفا تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

یکی از بیشترین سوالاتی که از واحد فروش ما پرسیده میشود این است که؛ قیمت هر متر مربع سوله سبک چقدر است ؟خب در جواب باید گفت که نمی توان سریعا و بدون هیچ مشخصاتی قیمت ساخت سوله را تعیین کرد. بلکه قیمت هر متر مربع سوله استاندارد ( سوله سبک – سوله تیرورقی – سوله ubm ) اعم از مصالح – ساخت – رنگ آمیزی اجرا در محل در حال حاضر از ۱۴۰۰۰۰ تومان ( صد و چهل هزار تومان ) الی ۴۰۰۰۰۰ تومان ( چهارصد هزار تومان ) قابل پیش بینی است.

حال یک سوال قطعا برای شما پیش آمده است که؛ چرا انقدر تفاوت!!!!!!!

قیمت سوله در هر متر مربع سوله، ارتباط مستقیم دارد با وزن در هر متر مربع سوله.

هر چقدر دهانه و ارتفاع یک سوله بزرگتر باشد فشار بیشتری را باید سازه تحمل کند و در نتیجه فولاد بیشتری مصرف میکند و وزن سازه بالاتر میرود و در نتیجه قیمت ساخت سوله هم افزایش پیدا میکند.

قیمت سوله

یکی دیگر از مواردی که در قیمت سوله تاثیر گذار است این است که سوله باید دارای دفترچه محاسبات صحیحی باشد که سازمان نظام مهندسی ، آن سوله ساخته شده را تایید کند. میتوان قیمت سوله را با در نظر نگرفتن دفترچه محاسبات پایینتر آورد و با قیمت پایینتر هم ساخت اما اگر هم بتوانید مجوز کار بگیرید مطمئنن با نشست یک برف و یا باد و زلزله سوله ریزش میکند، پس حتما قبل از ساخت سوله از استاندارد بودن سوله، از طریق مبادی ذیربط اطمینان حاصل فرمایید.

لیست قیمت سوله به صورت تقریبی است . با توجه به نوسانات بازار بهتر است فرم در خواست که زیر جدول قرار داده شده را تکمیل فرمایید تا برای شما پیش فاکتور ارسال کنیم. در غیر این صورت با ما تماس بگیرید.

نکته های جدول قیمت سوله :

 1. قیمتهای درج شده در جدول شامل: طراحی سازه و فنداسیون ، خرید مصالح ، ساخت ، رنگ آمیزی ، اتصالات سازه ( پیچ و مهره و مهارکش )  و نصب سازه در محل میباشد
 2. هزینه های ذیل برای سازه های فلزی به صورت کامل حساب شده و شامل : بیس پلیت ، فریم های ستون و سقف ، والپست ، استرات ، بادبند کشی کامل ( ستون و سقف ) و تیر ریزی سقف میباشد.
 3. در اجرای این سازه ها از پروفیل فولادی چهارگوش St37 استاندارد ( فولاد مبارکه ) و با ضخامت مورد تایید آیین نامه مقررات ملی استفاده میشود و جوشکاری قطعات سازه با استفاده از گاز محافظ Co2 انجام  میگردد.
 4. قیمتها بر اساس سازه با ارتفاع از کناره ۵ متر میباشد.

با توجه به نوسات قیمت آهن آلات و هزینه های اجرایی بر اساس نرخ روز محاسبه شده و مبنای محاسبات جدول پایین با عنوان قیمت سوله در سال ۱۳۹۸ با در نظر گرفتن پروفیل استاندارد بر مبنای کیلویی ۶۱۰۰ تومان در نظر گرفته شده

 1. اگر در باز شدن جدول ذیل مشکل دارید لطفا بر روی ‍* قیمت سوله در سال ۱۳۹۸ * کلیک فرمایید تا جدول را دانلود و مشاهده فرمایید.
 2. در نهایت بعد از ملاحظه لیست قیمت بر روی * استعلام قیمت سوله * در زیر جدول کلیک کنید تا قیمتهای روز طبق ابعاد درخواستی شما برای شما ارسال شود.
 3. قیمتها به تومان میباشد.

قیمت سوله در سال ۱۳۹۸ ( در اردیبهشت ماه بروز رسانی شده است )

متراژدهانهتعداد ستون میانیوزن سوله در هر مترقیمت اجرت و مصالحقیمت کل در هر متر مربع
قیمت سوله با دهانه ۲۰ متر۰۲۲۸۵۰۰۱۸۷.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۳۰ متر۰۲۵۸۵۰۰۲۱۲.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۴۰ متر۰۲۹۸۵۰۰۲۴۶.۵۰۰
قیمت سوله با دهانه ۵۰ متر۰۳۵۸۵۰۰۲۹۷.۵۰۰
قیمت سوله با دهانه ۶۰ متر۰۳۷۸۵۰۰۳۱۴.۵۰۰
قیمت سوله با دهانه ۷۰ متر۰۴۳۸۵۰۰۳۶۵.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۸۰ متر۰۵۰۸۵۰۰۴۲۵.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۹۰ متر۰۵۸۸۵۰۰۴۹۳.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۳۰ متر۱۱۸۸۵۰۰۱۵۳.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۴۰ متر۱۲۲۸۵۰۰۱۸۷.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۵۰ متر۱۲۵۸۵۰۰۲۱۲.۰۰۰
قیمت سوله با دهانه ۶۰ متر۲۲۰۸۵۰۰۱۷۰.۰۰۰
قیمت سوله دامداری و گاوداری با دهانه ۳۲۲۱۸۸۵۰۰۱۵۳.۰۰۰

استعلام قیمت سوله

چند نکته مهم که در قیمت تاثیر گذارند:

 1. در درجه اول و مخصوصا در ایران عزیزمون قیمت مصالح ایستا نیست و هر روز با تغییراتی روبرو میشود و میتوان به جرئت گفت که قیمت سوله در امروز ، با فردا تفاوت دارد.
 2. کلاهبرداران: متاسفانه در این بازار بسیاری از سوله سازها قیمتهای در ظاهر پایینی را به خریداران ارائه میدهند اما در هنگام نوشتن قرارداد باید به چند نکته توجه بفرمایید که ما در اینجا به چند مورد اشاره خواهیم کرد: ۱- باید مراقب باشید که قیمت سوله ای را که به شما اعلام میکنند شامل تمام قطعات سازه باشد ( اجزاء کامل سازه در نکته شماره ۲ در بالای جدول قیمت گفته شده است ) زیرا ممکن است بعد از بستن قرارداد به شما بگویند که سازه شما نیاز به بادبند کشی سقف هم دارد و این مورد به صورت جدا محاسبه میشود!!! ( پس بسیار توجه کنید ) ۲- نکته دوم این است که، سازه حتما باید دفترچه محاسبات داشته باشد و به تایید سازمان نظام مهندسی برسد. ۳- ممکن است در هنگام قرارداد سوله ساز به شما وزنی را اعلام کند و قرارداد را طوری تنظیم کند که اگر وزن سازه شما حتی بیش از ۱۰ کیوگرم هم بالارفت شما باید کل مبلغ را به سوله ساز پرداخت کنید، پس در هنگام قرارداد وزن سازه را ملاک قرارداد قرار دهید و بند هایی را برای بالا رفتن یا پایین رفتن وزن تنطیم کنید.
 3. ابعاد سوله : بیشترین تاثیر در قیمت سوله مربوط به ابعاد سوله میباشد و شما میتوانید با یک انتخاب درست و صحیح هزینه های خودتان را حتی تا ۵۰ ٪ هم کاهش دهید. ( برای انتخاب بهترین ابعاد برای شما، توصیه میکنیم مقاله بهترین ابعاد برای ساخت سوله را مطالعه فرمایید. )
 4. محل ساخت: شهر محل ساخت سازه هم در قیمت سوله و قیمت هر متر مربع سوله تاثیر گذار است. طوری که سازمان نظام مهندسی آیین نامه های مقررات ملی ساختمان مشخص کرده است، باید بیشترین بارش برف، بشترین وزن باد و بیشترین لرزشی را که آن شهر در ۳۰ سال گذشته تجربه کرده است را ملاک محاسبات قرار داده و پایداری و استقامت سازه را بر آن مبنا اجرا کنیم. به همین دلیل هر چقدر که بار برف، باد و زلزله در یک منطقه بیشتر باشد، باید از میزان بیشتری فولاد در ساخت سوله استفاده کرد که این باعث بالاتر رفتن قیمت سوله میگردد.
 5. انتخاب روش مناسب برای ساخت بسیار حائز اهمیت است و میتواند تاثیر چشم گیری در قیمت سوله بگذارد. ( شما میتوانید برای انتخاب بهترین روش ساخت، روی لینک  گام سوم  ( انواع سوله ) در پایین همین صفحه کلیک فرمایید )
 6. نوع مصالحی که برای پوشش سقف و دیوارها مشخص میکنید.

  ساخت سوله در بندر عباس با دهانه 50 متر و طول 120 متر و ارتفاع مفید 6.5

برای سفارش سوله چه موقع به سوله ساز اطمینان کنیم؟

به نظر من که تجربه چندین ساله در این صنعت دارم و این بازار را کاملا میشناسم، هیچ وقت نباید به کسی اطمینان کنید. همانطور که در بیشتر مقالات این سایت گفتم، ما میخواهیم که صرفا برای منفعت شما و به دور از تبلیغات و نکات غلط برای شما در این سایت پست بگذاریم ، و به جرئت این نکته را برای چندمین بار میگویم که به سوله ساز اطمینان نکنید، به قیمت سوله که به شما میگویند اطمینان نکنید، هیچ وقت نمی شود که قیمتها پایینتر از حد معمول باشد و مشکلی در جایی نباشد!

سوال براتون پیش میاد که اگر قرار نیست به قیمت سوله ساز و خود سوله ساز اطمینان کنیم ، پس چطور سوله ای را بخریم، ما که اطلاعاتی نداریم در مورد سوله!!! و من هم به عنوان یک مشاور و راهنما به شما میگویم که نیم ساعت مفید وقت بزارید و مقالات مهم ما را که در منوی بالا برای شما گذاشته ایم مطالعه کنید تا همه قوائد و شرایط سوله سازی را به اندازه ی یک سوله ساز بشناسید. ما در این سایت آنقدر مطلب واقعی و به دور از تبلیغات گذاشته ایم که شما با نهایتا یک ساعت وقت گذاشتن میتوانید تمام مسائل یک سوله را به صورت کاملا حرفه ای بیاموزید.

بدون دلیل  قیمت پایین را قبول نکنید.!!

به عنوان مثال چندین بار شده که نفراتی با ما تماس میگیرند و بعد از اینکه قیمت هر متر مربع سوله سبک را میپرسند ، به ما میگویند که؛ از سوله ساز دیگری قیمت گرفته ایم و گفته اند به ازای هر کیلو گرم برای ساخت و دست مزد سوله تیر ورقی ۷۰۰۰ تومان قیمت داده اند ( در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ ) در صورتی که همچین قیمتی واقعا باور نکردنی است، البته منظور از باور نکردنی این نیست که قیمت خیلی خوبه و عالیه، منظور اینه که اصلا همچین قیمت سوله ای در فروردین و اردبهشت سال ۱۳۹۸ نشدنیه ، مگر اینکه قیمت فولاد در آینده پایین بیاید، که البته همه میدونیم که این در ایران واقعا نادر است!!!

اگر همچنان همراه باشید دلایل کافی را در این مورد به شما میگوییم.

همین الان برید سرچ کنید و در گوگل بنویسید قیمت ورق سیاه، بعد سایت هایی را که قیمت دارند را باز کنید تا قیمت ورق را ببینید. در تاریخ امروز یعنی ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ که من دارم این مطلب را مینویسم قیمت هر کیلو ورق سیاه درجه یک بالغ بر ۶۲۰۰ تومان میباشد.

ورق سیاه

قیمت هر کیلو ورق سیاه درجه یک st37

حال با توجه به قیمت های بالا متوجه میشویم که برای ساخت هر کیلو سوله تیر ورقی ۶۲۰۰ تومان فقط ورق خام نیاز است.

ما برای ساخت هر متر مربع سوله به متریال دیگری هم نیاز داریم مثل: رنگ ، سیم جوش ، پیج و مهره و… همچنین هزینه های دیگری هم داریم برای برش کاری ، نورد فولاد و مونتاژ. حالا میایم بعضیاشونو به تفکیک قیمت میدیم

قیمتها به ازای هر کیلوگرم میباشد:

سیم جوش ۱۹۰ تومان

قیمت رنگ استاندارد مخصوص سوله ۱۸۰

قیمت پیج و مهره ۱۹۰ تومان

قیمت برش کاری و نورد ۲۷۰ تومان

قیمت نصب سوله ۴۸۰ تومان

هزینه کارگری برای تمامی موارد بالا ۴۵۰ تومان

جمع موارد بالا میشود ۱۵۷۰ تومان + ۶۲۰۰ تومان قیمت ورق = ۷۷۷۰ تومان

خب تازه این همه برآورد هزینه نیست بلکه به عنوان مثال هزینه حمل فولاد به کارخانه محاسبه نشده ، قیمت برق و آب مصرفی کارخانه حساب نشده و…..

سوال پیش میاد که با توجه به تفکیک این قیمتها چطور یک سوله ساز میتونه با قیمت ۷۰۰۰ تومان سوله بسازد؟؟

اینجاست که باید به فکر کلاهبرداری ها درباره قیمت سوله و قیمت هر متر مربع سوله باشیم

خب چند تا راه هست که سوله سازان میتوانند قیمت هر متر مربع سوله را دستکاری کنند.

 1. استفاده از فولاد با کیفیت های پایینتر که دارای ناخالصی هایی هستند و اصولا میتوان این ورق ها را به صورت زیرزمینی تهیه کرد که اصولا این نوع ورقها به ازای هر کیلوگرم بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان ارزانتر هستند. و تشخیص مرغوبیت فولاد به هیچ عنوان با چشم نیست، پس شما نمی توانید به راحتی تشخیص دهید. ( راه حل ، خودتان فولاد را خریداری کنید و یا حتما مستندات خرید را بگیرید و تحقیق کنید )
 2. استفاده از ورقهای غیر استاندارد با ضخامت های غیر واقعی‌ ( منظور اینه که مثلا ورق متفرقه ای را به عنوان ورق ۸ میل به شما میدهند اما در واقع ۷.۵ ضخامت آن میباشد ، این ورقها بعد از ساخت و در زمان بارگیری وزن قطعا وزن پایینتری خواهند داشت ( راه حل: از جای معتبر خرید کنید، و یا در زمان ترخیص سوله ساخته شده ار کارخانه در محل حضور داشته باشید و برگه باسکول را به دقت بررسی کنید تا وزن کل خیلی پایینتر از قرارداد شما نباشد )
 3. استفاده  از ورق هایی که مناسب بعضی از سوله ها نیستند، مثلا استفاده از فولاد st33 بجای st37
 4. کامل نبودن اجزای سوله. ما تمام اجزایی که باید برای یک سوله استفاده شود را با جزئیات تمام در بالای لیست قیمت در همین صفحه گذاشته ایم. پس به قسمت نکته های جدول قیمت سوله بروید و در بند شماره ۲ این اجزاء را ببینید.
 5. استفاده از ورق لوله!!! یکی دیگر از ورق هایی که میتواند به شدن قیمت سوله را مورد تاثیر قرار دهد ورق لوله هست. ورق لوله چیست؟ شرکت نفت یک سری لوله هایی دارد که با ضخامت های 8 و 10 و…. مورد استفاده قرار میدهد اما در شرایطهایی اقدام به تعویض این لوله ها میکند و لوله های قبلی را در مناقصه به عنوان ضایعات میفروشد، حال بعضی از شرکت ها این لوله ها را میخرند و پس از برش آنها را مجددا نورد میکنند و مجدد به ورق تبدیل میکنند و سپس با همین ورقها اقدام به تولید میکنند. خریداران این لوله ها را حدود 45% زیر قیمت روز ورق خریداری میکنند…

و نکات بسیاری دیگر که انشالله در روزهای آتی در همین بخش به نظر شما خواهیم رساند.

شما میتوانید اطلاعات بیشتر در این باره را در مقاله نحوه تنظیم قرارداد سوله ملاحظه فرمایید.

بسیار مهم!!👇👇👇👇

اگر تا اینجا این مطالب فوق را به دقت مطالعه فرمودید، بهتر است که به انتهای این مقاله برید و از آنجا به صفحات و مقالات ارزشمند دسترسی پیدا کنید. ( اگر فقط یک رب دیگر زمان بگذارید و به ترتیب وارد لینکهای پیش گفته که در آخر این مقاله شوید مطمئناً میتوانیم بسیار به شما کمک کنیم تا بتوانید هم ابعاد سوله خود را ( گام اول و دوم ) به درستی و بهینه ترین حالت تشخیص بدید و هم بهترین روش و نوع ساخت برای کاربری خودتان را در (گام سوم متوجه خواهید شد )

قیمت ساخت سوله

قیمت سوله

وزن سوله

وزن سوله ها در تعیین قیمت ساخت سوله نقش مهمی دارد از همین رو هم سوله به دو دسته سبک و سنگین تقسیم می شوند .

هزینه ساخت سوله سبک ارزان ترو معقول تر از سوله سنگین است که این ناشی از استفاده اصولی تر مصالحی چون فولاد در این نوع سازه هاست .

تکنیک هایی به جهت سبک سازی سوله وجود دارد , در این تکنیک ها سعی شده تا وزن سازه سوله سبکتر شده و در نهایت سبب می شود تا سوله سبک ساخته شود .

البته باید دقت کنید که منظور از سوله سبک، یک سوله ضعیف و بی کیفیت نیست بلکه سوله های سبک که به روش HSS و خرپایی ساخته و تولید میشوند به مراتب و بدون شک از سوله های سنگین تیر ورقی محکم تر و از استقامت بالایی برخوردارند.

شرکت ما به عنوان سازنده سوله سبک با استفاده از تجهیزاتی که در اختیار دارد قادر به تولید و ساخت سازه هایی با مقاومت بی نظیر و در عین حال سبک وزن است که به خوبی می توانند هر سوله ای و با هر ابعادی و با هر نوع کاربری را با بهترین کیفیت ساخته و آن را در اختیار مشتریان خود قرار دهند .

قیمت هر متر مربع سوله سبک: یکی از انواع سوله های سبک , سوله های خرپایی است . این نوع سازه به صورتی سفارشی ساخته و به فروش می رسند. قیمت هر متر مربع سوله سبک خرپایی همانطور که در جدول بالا مشاهده کردید نسبت به سایر روش ها ارزانتر است.

حال یکی از سوالات دیگر مشتریان ما در مورد سوله سبک دست دوم می باشد که در ادامه باید گفت که پیدا کردن سوله دست دوم و استاندارد از محالات می باشد اما متاسفانه باید گفت که، کلاه بردارانی هستند که با دروغ پردازی سوله هایی را از آهنهای ضایعات میسازند و به عنوان سوله دست دوم به فروش میرسانند.

قیمت سوله های به اصطلاح دست دوم ممکن است که نسبت به سوله نو قیمت پایین تری  داشته باشند اما در مقابل سوله های نو دارای کیفیت بالایی هستند و میتوانند تمام آیین نامه های محاسباتی نظام مهندسی را پاس کنند.

هزینه ساخت سوله

هزینه ساخت سوله سبک

هزینه ساخت سوله سبک خرپایی

( سوله خرپایی همان سوله سبک میباشد ) میتوان گفت که در اکثر موارد قیمت سوله سبک خرپایی از سایر روش های ساخت ارزان تر است , از قابلیت های این سوله ها دهانه های بزرگ این سوله ها , استحکام به شدت بالای سوله , نصب هرنوع جرثقیل در این سازه ها و مواردی دیگر را نام برد . شما میتوانید در این لینک معایب و مزایای ساخت انواع سوله را بخوانید.

از این نوع سوله ها در مواردی چون پارکینگ های طبقاتی , حسینیه ها و مساجد , تعمیرگاه ها , سالن های نمایشگاهی , ساختمان های صنعتی , کمپ ها و اردوگاه های نظامی , سوله سردخانه ها , صنایعی چون کشتی سازی ها، سالن پرورش قارچ و ..

سوله سبک قوسی :
سوله سبک قوسی در ابعاد و متراژهای مختلفی ساخته و به جهت کاربری های متفاوتی در اختیار خریداران و مشتریان قرار داده می شود این نوع سوله ها قیمت مناسبی دارند که عمدتا به خاطر وزن آن هاست . قیمت هر متر مربع سوله سبک همانطور که ملاحظه فرمودید ارزنتر از انواع روش های ساخت دیگر است.

قوس این نوع سوله ها سبب شده تا بتوان از آن ها در مصارفی چون  ساخت سوله گاوداری ها و پرورش طیور به دلیل تهویه هر چه بهتر سالن استفاده نمود.

اگر در سایتهای دیگر در رابطه با سوله مطالعاتی را داشته باشید متوجه خواهید شد که واقعا هیچ منبعی غیر از نوین سوله وجود ندارد که اطلاعات مفید و به دور از تبلیغات را به شما بدهد، از همین رو از شما یک درخواستی داریم:

اگر واقعا مطالب خوبی را در اختیار شما گذاشته ایم لطفا در پایین هر مقاله ی ما کامنتی یگذارید و نظر خودتان را به ما اعلام کنید و یا حتی اگر نکته ای را به دهنتان رسیده و یا انتقادی از ما دارید لطفا برای ما در قسمت پایین هر صفحه بنویسید، این کار هم کمک میکند که ما از تجربیات شما استفاده کنیم و با دیگران نیز به اشتراک بگذاریم و هم انرژی به ما بده که روز بروز مطالب را بروز رسانی کنیم.

***** گام اول و دوم برای ساخت سوله  ( با ارزش ترین اطلاعات برای ساخت سوله نو )  *****

گام سوم : انواع سوله + فیلم

گام چهارم و پنجم : اهمیت دفترچه محاسبات سوله + روش صحیح بستن قرارداد ساخت سوله

همه چیز در رابطه با سوله دست دوم