هزینه ساخت سوله سبک

هزینه ساخت سوله سبک : ساخت هر کدام از انواع سوله ها برای استفاده در کاربری های مختلف صنعتی و غیر صنعتی، در بردارنده ی صرف هزینه هایی برای بهره برداران از آن ها می باشد که تعیین میزان هر کدام از آن ها به صورت جداگانه، و در نهایت جمع بندی مجموع آن ها روی هم، ما را در مرحله ی اولیه ی برآورد هزینه ساخت سوله یاری می رساند.

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار که در برآورد هزینه ساخت سوله نقش تعیین کننده ای دارد، وزن سوله ی مورد نظر و یا به عبارتی میزان فوندانسیون و فولاد به کار رفته در ساخت آن می باشد. به این معنا که هرچه قدر وزن سوله پایین تر یا به اصطلاح سبک تر باشد، قیمت نهایی و تمام شده ی آن کمتر می شود. نمونه ی این مورد استفاده از سوله های سبک خرپایی می باشد.

هزینه ساخت سوله سبک

مورد مهم دیگر در برآورد هزینه ساخت سوله، عامل منطقه ی محل احداث سوله است. به این معنا که اگر میزان تنش و تراکم خاک منطقه به معیارهای استاندارد نزدیک تر باشد، عملیات تسطیح خاک و خاکبرداری و خاک ریزی برای رساندن تراکم خاک به حد نیاز، کاهش یافته و به مراتب باعث کاهش هزینه ی نصب سوله می شود. به عنوان مثال سوله های سبک که نیاز به خاکبرداری و بتن ریزی و آرماتور بندی در منطقه ندارند.

نوع پوشش سقف ها، وجود یا عدم وجود جرثقیل در سوله، میزان ابعاد دهانه –ستون و تیرها و سایر اجزای به کار رفته در تولید یک سوله نیز؛ از عوامل تعیین کننده ای برای برآورد هزینه ساخت سوله می باشند که هر کدام از آن ها دارای هزینه های خاص به خود با توجه به طراحی و کاربری سوله ساخته شده می باشد.

با توجه به توضیحات داده شده می توان گفت که برآورد هزینه ساخت سوله در از نوع خرپایی با در نظر گرفتن همه ی جوانب ساخت، از نسبت کمتری در قیاس با انواع دیگر برخوردار بوده و به عبارتی مقرون به صرفه تر از ساخت سوله های دیگر می باشد.

توسط | ۱۳۹۷-۲-۱ ۲۲:۰۳:۱۶ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۳ام, ۱۳۹۷|

درباره نویسنده:

پیام بگذارید