سوله ارزان

امروزه همراه با گسترش استفاده از سوله ها برای فعالیت و مشاغل گوناگون ، علی رغم داشتن ویژگی مقرون به صرفه بودن به نسبت ساختمان ها ، بسیاری از افراد به دنبال استفاده و ساخت سوله ارزان می باشند تا بتوانند در کنار استفاده از منافع آن کم ترین هزینه را برای ایجاد مکان مورد نظر متحمل شوند.

برخی از افراد در پی هدف استفاده از سوله ارزان ، به فکر خرید سوله های دست دوم می افتند که البته با توجه به اینکه این سوله ها از ابتدا برای کاربری خاص آن ها طراحی و ساخته نشده و نیز مدتی از عمر آن ها می گذرد و وجود موارد احتمالی دیگر در اجرا و حتی نصب آن ها ممکن است در طی استفاده از آن ها مشکلاتی برای بهره برداران از آن ها به وجود بیاید. پس توصیه می شود که تا حد امکان خرید و استفاده از سوله های دست دوم را محدود کرده و به سمت ساخت سوله های نو برید.

ما در این سایت مطالب بسیار جالبی در مورد سوله دست دوم ارائه دادیم که شما میتوانید برای مطالعه دقیق آن بر روی کلمه سوله دست دوم کلیک فرمائید.

ساخت سوله ارزان

در این جا راه حلی برای افرادی که به دنبال استفاده از سوله ارزان می باشند ارائه می شود. آن هم این که می توانند از سوله های خرپایی سبک و فوق سبک برای موارد مصرفی خود بدون محدودیت در ساخت بهره ببرند. چرا که هزینه ی ساخت این سوله ها به دلیل کاربرد کمتر فولاد در آن ها و وزن پایینتر ، کاهش یافته و در شمار سوله ارزان با وزنی بسیار سبک و امکان نصب و جابه جایی سریع و آسان قرار گرفته اند.

سوله های یو بی ام نیز در لیست سوله ارزان قرار می گیرند. ولی به دلیل این که در کاربری آن ها محدودیت وجود دارد شاید نتوانند نیاز صاحبان برخی مشاغل را مرتفع نمایند. که در این صورت یعنی عدم استفاده از این سوله ها ، استفاده از انواع سوله های خرپایی توصیه خواهد شد.

سوله های تیر ورقی نیز در نتیجه کاربرد زیاد فولاد در آن ها از شمار سوله ارزان خارج شده و نیز به دلیل سنتی بودن و داشتن عیوبی که در ساخت سوله های مدرن رفع شده اند، به طور کلی از دایره استفاده محدودی پیدا کرده اند.

توضیحات بیشتر سوله ها

خب اگر بخواهید در مورد این سه نوع سوله، اطلاعات بیشتری و مفصلی به دست بیارید باید بر روی کلمه انواع سوله کلیک فرمائید، در غیر اینصورت در همینجا با ما همراه باشید تا توضیحات مختصری در مورد انواع سوله به شما بدهیم.

اولین سوله سوله تیر ورقی هست که این نوع، جزء سوله ارزان نیستند و تقریبا میشه گفت که تیر ورق گرانترین ساخت را به خودش اختصاص میده مگر، به ابهاد و دهانه های کوچک، در غیر اینصورت سوله های گرانی محسوب میشوند. دلیل گرانی سوله های تیر ورقی کیفیت بالا هم نیست و دلیل آن فقط سنگینتر بودن سازست. سوله های تیر ورقی قدمت بالایی دارند و میشه گفت اولین نوع سوله ها که ساخته شد با همین روش تیرورق بود. برای ساخت این سوله ها از ورق st37  با ضخامت های مختلف استفاده میشود البته بعضی از سوله ساز ها هستند که به صورت غیر قانونی از ورق فولاد st33 استفاده میکنند که بسیار خطر ناک است. در ساخت این سوله ها هر چقدر که دهانه بزرگتر بشه ، فولاد بیشتری باید صرف شود، برای همین هرچقدر که دهانه بزرگتر میشود از ورق هایی با ضخامت بالاتر استفاده میکنند. به همین دلیل وزن این سازه ها به صورت غیر اصولی بالا میرود و هزینه ساخت هم گران میشود.

اطلاعات دقیقتر بر روی کلمه سوله تیرورقی کلیک کنید تا مزایا و معایب آن را مشاهده فرمایید.

روش بعدی ساخت سوله های ubm میباشد. سوله های یو بی ام هم جزو دسته ی سوله های ارزان طبقه بندی میشوند ولی این سوله ها هم مشکلات زیادی دارند و همچنین محدودیتهایی در کاربری های مختلف هستند. عمده متریال مصرفی این نوع سوله از ورق گالوانیره هست که بعد از اینکه نورد میشوند به واسطه ی دستگاهی به نام سیمر به هم دوخته میشوند. در این سوله ها، بعد از نصب به هیچ عنوان امکان جابجایی وجود ندارد. در این سوله ها نمیتوان از جرثقیل های سقفی استفاده کرد که این موضوع باعث محدودیت در خیلی از مشاغل میشود. همچنین از این سوله نمیتوان برای کاربری های: دارویی ، بیمارستانی ، بهداشتی ، مواد غذایی و …. استفاده کرد زیرا به دلیل نوع عایق آن ( پلی ارتان ) بهداشت مجوز صادر نمیکند. همچنین از این سوله ها هم نمیشود در مرغداری و دامداری استفاده کرد. ( به دلیل جذب بالای باکتری و میکروب در عایق آن و ضد عفونی نشدن آن ) البته مشکلات دیگری هم دارد که شما میتوانید بر روی سوله ubm کلیک کنید تا اطلاعات کامل در این مورد این سوله ها را مشاهده فرمائید.

ارزانترین سوله

روش بعدی که ارزانترین نوع سوله در دهانه های بالای ۲۰ متر محسوب میشود ، سوله خرپایی میباشد. به سوله های خرپایی سوله سبک هم گفته میشود.در طراحی این سوله ها از نرم افزارها و تکنیکهای مهندسی روز دنیا استفاده میشود. متریال مصرفی این سوله ها پروفیل st37 با ضخامت و ابعاد مختلف است. در این سازه ها بویژه در دهانه های بزرگ و عریض ، مصرف فولاد به صورت کاملا چشمگیری پایین آمده و بشدت با روش تیرورق اختلاف قیمت دارد. دلیل ارزانی این سوله ها کیفیت پایین نیست بلکه به دلیل شیوه های نوین مهندسی میزان فولاد مصرفی کاهش پیدا کرده و در نتیجه وزن و قیمت آنها پایینتر از بقیه روش ها تمام میشود. استقامت در این سوله ها نسبت به سایر روش ها بالاتر است و با توجه به نوع ساخت هر تناژ جرثقیلی را میتوان در این سوله ها بکار گرفت. کل سازه به صورت پیج و مهره میباشد که بسیار در زمان ساخت آن تاثیر گذار است و میتوان به دفعات سازه را مونتاژ و دمونتاژ کرد. سوله های خرپایی یا همان سوله ارزان دارای دفترجه محاسبات میباشند که قابل تایید سازمان نظام مهندسی میباشد و تمام آیین نامه های مقررات ملی ساختمان در آن رعایت شده است.

برای دیدن معایب و مزایای این نوع سوله بر روی کلمه سوله سبک خرپایی کلیک فرمایید، همچنین برای اطلاع از قیمت آن بر روی کلمه قیمت سوله کلیک فرمائید.