ساخت سوله مرغداری

ساخت سوله سبک مرغداری یکی دیگر از موارد کاربرد سوله هاست , ساختار این سازه های فلزی به گونه ای است که می توان از آن ها برای نگهداری طیور و یا محصولات کشاورزی استفاده نمود .

سوله های مرغداری که در لاتین به آن ها chicken shed با دهانه های بزرگتر و به طور کلی ابعاد وسیع تری ساخته می شوند  به همین دلیل هم می توان در آن ها انواع ماشین ها و ابزارآلات را نصب نمود . با نصب انواع تجهیزات لازم به جهت پرورش طیور در سوله ها که شامل تجهیزات گرمایش سرمایش , تهویه مطبوع و .. است می توان محیطی از هر نظر مطلوب برای این مصارف ساخت .

ساخت سوله مرغداری

سازنده سوله باید دانش کافی را در این زمینه باشد چرا که ساخت سوله های مرغداری با سایر سوله ها متفاوت است این نوع سوله ها با ظرفیت های مختلفی تولید می شوند , سقف آن  ها دارای ارتفاع کم و قوس زیادی است و در برخی روشها حوضچه هایی نیز در سازه تعبیه شده که از جمله ی تفاوت این نوع سوله ها با سایر سوله محسوب می شود از این رو در هریک ساخت سوله قیمت مختص خود را دارد که می توان با یکسری استاندارد ها و دستورالعمل ها سوله هایی به صرفه از لحاظ اقتصادی ساخت .

همانطور که از پیش گفته شد ساخت سوله ارزان نیازمند رعایت یکسری ضوابط است مثلا ابزارآلات و تجهیزاتی که در ساخت این نوع سازه ها به کار برده می شود , هر اندازه که این ابزارآلات به روز تر و مجهزتر باشند قیمت سوله پایین تر می آید . قیمت سوله سازی به عوامل دیگری نیز بستگی دارد یکی دیگر از این عوامل افراد و مهندسانی است که در مجموعه به کار گرفته شدند مهندسان باتجربه و متخصص با دانش بالایی که دارند می توانند هزینه ها را تا حد زیادی کاهش دهند که این هم به نفع مجموعه و هم به نفع کارفرماست .

مجموعه ها و گروه های کثیری در زمینه ساخت سوله مرغداری فعالیت می کنند که در این بین شرکت سوله سازی ما با ساخت سازه هایی ارزان قیمت و با کیفیت توانسته افتخارات زیادی در این زمینه کسب و رضایت مشتریان خود را به دست آورد .

رعایت بهداشت مرغداری

در ساخت سوله مرغداری رعایت بهداشت یکی از مهمترین عوامل برای در آمد زایی بالا از یک مرغداری میباشد.

اولین مشخصه یک مرغداری خوب رعایت فاصله با سایر مرغداری هاست که این مهم باعث میشود که بیماری ها از سایر مرغداری ها به وسیله باد به شما آسیبی نرسانند، و هرچه قدر که فاصله مرغداری نسبت به محیط شهری و نسبت به سایر مرغداری ها بیشتر باشد قطعا موفق تر خواهید بود. طبق تحقیقاتی که ۳۰۰ مرغداری در ایران انجام شده ثابت شده است که فاصله هرچه بیشتر باشد محیط شما برای پرورش هرچه سریعنر با وزن دهی بالاتر بهتر است.

همچنین از نکات خیلی مهم دیگر میتوان به موارد زیر هم اشاره کرد:

  • لباس کار مخصوص به محیط مرغداری خودتان
  • حوزچه های ضد عفونی کننده
  • کوره لاشه سوزی
  • تهویه مناسب سوله مرغداری با استفاده از سوله سبک قوسی
  • سیستم فاضلاب صحیح
  • سطح صاف دیوارها و کف سالن و بدون منافذ ( برای ضد عفونی هرچه بهتر )
  • آزمایش دوره ای آب منطقه

حال با توجه به مواردی که در بالا گفته شد، یکی از مهم ترین عوامل ساخت مرغداری مشخص شد ( انتحاب محل مناسب و ساخت سوله سبک قوسی برای مرغداری ) که میتوان با رعایت کردن آن نقش عمده ای در به حداقل رساندن تلفات و وزن دهی هر چه بیشتر طیور داشت.

سوله های خرپایی برای مرغداری که با سقف قوسی میباشد میتواند بسیار در بحث تهویه مناسب به شما کمک چند برابری نسبت به سوله های سنتی تیرورق کند. همچنین سوله مرغداری خرپایی میتواند هزینه های ساخت شما را کاهش دهد و همچنین سرعت ساخت را بالا ببرد.

ساخت سالن مرغداری

بهترین روش ساخت سوله مرغداری

بهترین روش ساخت سوله مرغداری همانطور که در بالا هم گفته شده سوله های سبک خرپایی میباشد که هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ سلامت در دوره های مرغداری، برای شما بسیار مفید است.

این سوله ها با توجه به متریال مصرفیشان ( پروفیل ) و با توجه به رعایت کردن آخرین آیین نامه های ملی صنعت ساختمان ، وزن های بسیار سبکی را نسبت به سایر روش ها به خود اختصاص میدهد که که این امر حتی در هزینه های ریختن فنداسیون هم برای شما موثر میباشد.

از جمله دیگر مزایای این سوله سبک مرغداری، پیچ و مهره ای بودن سازه هست که میتوان به راحتی در کوتاه ترین زمان ممکن این سازه را نصب کرد و همچنین در صورت لزوم به راحتی سازه را باز نموده و به مکان دیگری برای نصب انتقال داد.

این سازه ها دارای دفترچه محاسبات قوی میباشد که مورد تایید سازمان نظام مهندسی میباشد.

ابعاد سوله مرغداری و طیور

در این قسمت ما قصد داریم شما را یاری کنیم که مساحت مورد نیاز برای ساخت سوله مرغداری خودتان را برای پرورش طیور بدانید.

مساحت مورد نیاز برای مرغداری

خب با توجه به جدول بالا شما تا اینجای کار باید مساحت مورد نیاز خودتان را انتخاب کرده باشید، اما موضوع به اینجا ختم نمیشود بلکه حال زمان آن رسیده که ابعاد سوله مرغداری و یا سایر پرورش طیور را مشخص کنید ( طول ، عرض ، ارتفاع )

انتخاب دهانه و ارتفاع مناسب میتواند مبالغ زیادی را برای شما صرفه جویی کند، و این مهم فقط به عهده شماست که با انتخاب یک ابعاد درست و صحیح قیمت های تمام شده خودتان را هم برای ساخت و هم بعد از راه اندازی بتوانید به حداقل رسانید.

ما برای اینکه شما بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید مقاله ای را با عنوان ساخت سوله نوشته ایم که شما میتوانید پس از مطالعه آن ابعاد صحیح را مشخص کنید و هزینه های خودتان را به شدت کاهش دهید. پس همین الان روی کلمه : ساخت سوله : کلیک فرمائید.

بعد از مطالعه این مقاله شما همچنین باید در مورد نحوه نوشتن قرارداد ساخت هم مطالب مهمی را بدانید که در صورت قرارداد نوشتن برای ساخت سوله دچار مشکلات بعدی نشوید و در اصطلاح کلاه سره شما نرود.

همچنین باید به این موضوع هم اشراف کامل داشته باشید که دفترچه محاسبات برای سوله مرغداری امریست حیاتی و ضروری و باید حتما از سوله ساز این محاسبات را دریافت کنید و سپس تاییدیه سازمان نظام مهندسی را برای آن محاسبات اخذ کنید.