ساخت سوله

ساخت سوله

سوله سازه ای فلزی دارای سقف شیب دار می باشد که مطابق با محاسبات دقیق و حساس علمی و فنی توسط مهندسین در این زمینه ساخته می شود.

سوله ها را  برای استفاده در مواردی مانند احداث اماکن برای آشیانه هواپیما، سالن های ورزشی، تالارها، بیمارستان ها، مدارس، انبارها، سالن های آمفی تئاتر، تعمیرگاه ها، انواع فروشگاه و نمایشگاه ها و … در نظر گرفته اند.

از لحاظ هزینه ساخت سوله  می توان گفت که این سازه میزان قیمت پایین تری به نسبت انواع ساختمان ها داشته و صرفه اقتصادی آن بسیار زیاد می باشد. در کنار این ویژگی می توان به امکان ساخت سریع و نصب راحت آن در کنار هزینه ی پایین به عنوان مزایای انواع سوله اشاره کرد.

از انواع سوله ها می توان سوله تیرورقی، سوله خرپایی، سوله یو بی ام نام برد . امروزه استفاده از سوله های تیرورقی در قیاس با سوله های یو بی ام و علی الخصوص خرپایی کاهش یافته است.

ساخت سوله

هر کدام از این سوله ها دارای اجزای متفاوتی هستند که معمولا از روش هایی مانند جوشکاری، پیچ و مهره و دوختن برای اتصال آن ها به یکدیگر استفاده می کنند.

در رابطه با میزان قیمت سوله ها می توان گفت که عوامل مختلفی مانند وزن اسکلت و میزان فوندانسیون به کار برده شده در آن ، نوع زمین محل احداث و شیب زمین و تراکم خاک و طول و عرض و ارتفاع سوله و … در تعیین این هزینه دخیل هستند.

در میان انواع مختلف سوله می توان از سوله ی خرپایی به عنوان بهترین نوع آن ها نام برد چرا که در طراحی و ساخت آن عیوب سوله های تیر ورقی و یو بی ام را به صورت چشمگیری کاهش داده اند و میزان مزایای ان به نسبت نواقص احتمالی که دارد بسیار کمتر می باشد.

لازم به ذکر است که، در بارگذاری سوله ها عواملی مانند : بارهای مرده سوله، بارهای خاص سوله، بارهای جرثقیل در سوله، بار برف و زلزله و باد بسیار موثر و دخیل می باشند.

 

SO9611250402

توسط | ۱۳۹۷-۲-۲۲ ۱۵:۱۲:۵۹ +۰۰:۰۰ فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۷|

درباره نویسنده:

پیام بگذارید