سوله سبک و ارزان

سوله سبک و ارزان

در سال های اخیر سوله هایی طراحی و تولید شده اند که دارای مزیت ها و قابلیت های ویژه ای هستند این نوع سوله ها بر اساس روش ها و متدهای جدیدی ساخته می شوند که با نام سوله های مدرن نیز شناخته می شوند , انواع سوله های مدرن سوله سبک و ارزان هستند و قابل استفاده در هر کاربری و در مدت زمانی که روش ساخت سوله ها دستخوش تغییرات شده این نوع سوله ها بیش تر مورد توجه کارفرمایان قرار گرفته است .

سوله های خرپایی و ارزان همواره مورد تقاضای بازار سازه های فلزی قرار گرفته است , به دلیل نحوه ساخت سوله به روش های نوین و مدرن سوله هایی بی نقص شمرده می شوند که دارای قابلیت های ویژه ای هستند .

همانطور که از نام سوله سبک و ارزان بر می آید این سازه ها دارای دو فاکتور مهم و اساسی هستند یکی وزن پایین آن ها و دیگری قیمت ارزان و مقرون به صرفه شان است ,

وزن سوله سبک و ارزان

وزن سوله ها می تواند تحت تاثیر عواملی متغیر باشد :

روش ساخت سوله

سوله هایی که امروزه طراحی و تولید می شوند عمدتا به روش خرپایی ساخته می شوند , سوله سبک خرپایی به وزن پایین و قیمت ارزان معروف است و علاه بر آن دارای مزیت هایی چون : استحکام و مقاومت بالا , دهانه های بزرگ , ظاهری زیبا , ابعاد دلخواه و طبق آئین نامه های نظام مهندسی ساخته می شوند .

روش ساخت سوله تاثیر زیادی در وزن آن دارد به طور مثال سوله های تیرورقی بسیار سنگین وزن هستند که ناشی از به کار بردن بیش از خد ورق های فولادین در آن هاست و در عوض سوله های خرپایی سبک و ارزان قیمت هستند .

کاربری سوله

همانطور که پیش تر هم گفته شد سوله دارای کاربری های متفاوتی اعم از : سوله های دامداری , سوله های کشاورزی , سوله های صنعتی , سوله های انبار , سوله های مرغداری , نمایشگاه ها , ویلا سازی , تعمیرگاه ها ، سوله سردخانه و .. هستند .

که در هریک وزن و نوع سوله متفاوت است به طور مثال در سوله های صنعتی نیاز است که سازه سنگین تر باشد چرا که قرار است در آن انواع تجهیزات و لوازم سنگین وزنی چون جرثقیل و .. نصب شود اما در سوله های نمایشگاهی یا انبار وزن سوله پایین تر است و در واقع سوله ساده تر و سبک تر می باشد .

قیمت سوله سبک و ارزان

یکی از مهم ترین مساله در سوله هایی که ساخته می شود قیمت است , اغلب اوقات خریداران اولین سوالی که می پرسند قیمت سوله است اینکه سازه ای با چنین مشخصات دارای چه قیمتی است ؟

سوله های خرپایی در این موارد باز هم به کمک سازنده و هم چنین خریدار می آید و سازه هایی با قیمت ارزان و در عین حال باکیفیت را می توان به روش خرپایی ساخت .

قیمت سوله های خرپایی در مقایسه با سوله های تیرورقی و یا یو بی ام بسیار ارزان تر است و این ناشی از به کار گیری فولاد کمتر و هم چنین مصالح و متریال سبک وزن است , در این سوله ها از متد سبک سازی سوله استفاده شده است که تا حد زیادی وزن سوله و به نسبت قیمت آن را کاهش می دهد .

وزن سوله و قیمت آن رابطه ی مستقیمی با یکدیگر دارند به عبارتی دیگر هرچه وزن سوله پایین تر باشد قیمت سوله ارزان تر و بلعکس هرچه وزن سوله سنگین تر باشد سازه قیمت بالاتری خواهد داشت .

عواملی هم در تعیین قیمت سوله نقش دارند که برخی از آن ها را شرح می دهیم :

محل نصب سوله

سوله ها به جهت نصب در مناطق متفاوتی ساخته می شوند برخی از آن ها در آب و هوایی شرجی و مرطوب و برخی دیگر در مناطق سردسیر , در هریک بایستی بار برف , زلزله , بار باد و .. در نظر گرفته شود از این رو قیمت سوله هم با توجه به شهر محل نصب متغیر است .

ابعاد دهانه سوله

دهانه سوله می تواند بر اساس کاربری سوله بزرگ و یا نسبتا بزرگ و کوچک باشد , به کارگیری روش های خاص در ساخت سوله می تواند هزینه ساخت سوله با ابعاد دهانه بزرگ را کاهش دهد در صورتی که با روش های قدیمی در ساخت سوله با دهانه های بزرگ نیاز به صرف هزینه ی زیادی بوده و هست .

میزان کیفیت سوله

به طبع سوله هایی بی کیفیت و نامرغوب قیمت پایینی دارند که عاملی وسوسه کننده برای خریدار محسوب می شود این در حالی است که این نوع سوله ها دوام لازم را نداشته و از طول عمر کوتاهی برخوردار هستند , نیاز به تعمیر و تعویض قطعات موجب تحمیل هزینه های گزافی به خریدار خواهد شد از این جهت خرید سوله باکیفیت و مستحکم باصرفه تر خواهد بود .

برای مشاهده قیمت ساخت سوله روی قیمت ساخت سوله کلیک فرمایید.

برای ساخت سوله و دیدن نکات بسیار مهم بر روی مرحله اول ساخت سوله کلیک فرمایید.

 

توسط |2019-04-13T11:29:30+00:00سپتامبر 26th, 2018|

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه