کاربرد سوله در مصارف غیر صنعتی

کاربرد سوله در مصارف غیر صنعتی : با وجود این که سوله ها را برای انواع کاربرد های صنعتی مورد استفاده قرار  می دهند و از مزایای ساخت آن ها برخوردار می شوند، برخورداری از ویژگی کم هزینه بودن در کنار سرعت داشتن در ساخت، کاربرد سوله در مصارف غیر صنعتی را نیز توجیه می کند. به گونه ای که در حال حاضر شرکت ها انواع سوله ها را برای بهره برداری در کاربری های مختلف غیر صنعتی طراحی کرده و می سازند.

نمونه هایی برای کاربرد سوله در مصارف غیر صنعتی را می توان شامل: ساخت بیمارستان ها و مدارس، ساخت سالن های ورزشی، ساخت تالارها و سالن های همایش، ساخت مکان های مذهبی و … دانست.

کاربرد سوله در مصارف غیر صنعتی

بیمارستان ها و مدارس: در ساخت اماکن نام برده شده که نیاز به داشتن دهانه هایی بزرگ و ظواهری متنوع می باشند می توان از انواع سوله های خرپایی استفاده کرد.

سالن های ورزشی: این سالن ها دارای فضاهایی باز و دهانه هایی وسیع هستند که باید دارای انسجام کافی در برابر عوامل مختلف باشند ، به همین دلیل ساخت انواع سوله به خصوص سوله های خرپایی برای این کاربری توصیه می شود.

تالارها و سالن های همایش: این نوع ساختمان ها باید دارای ظواهری زیبا و قسمت های متنوع باشند و در عین حال امکان تقسیم بندی آن ها وجود داشته باشد، به همین خاطر استفاده از انواع سوله های سبک و دارای اسکلت فلزی برای این کار توصیه می شود.

ساخت پل ها: برای ساخت انواع پل ها در مکان های مختلف می توان به دلیل داشتن سرعت در ساخت آن ها، از سوله ها بهره برد.

سالن های مذهبی: به دلیل این که معمولا افراد زیادی در این سان ها گرد هم می آیند و نیاز به داشتن فضایی گسترده و سرپوشیده در عین داشتن استحکام بالا، برای این کار احساس می شود، ساخت و استفاده از سوله ها راه حل مناسبی برای این کاربری به نظر می رسد.

توسط |2018-02-25T19:32:20+00:00فوریه 25th, 2018|

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه