کاربری انواع سوله

کاربری انواع سوله

بایستی خریدار برای خرید سوله ابتدا نوع کاربری آن را تعیین کند و سپس بر اساس نوع کاربری انواع سوله و بودجه ای که دارد اقدام به تهیه سوله نماید , سوله ساز هم در همان ابتدا این اطلاعات را از مشتری دریافت می کند و بر اساس آن ساخت سوله را آغاز می کند .

کاربری سوله مساله مهمی است که در این مقاله به شرح آن خواهیم پرداخت , سوله با اهداف و کاربری های متفاوتی طراحی و ساخته می شوند از این رو دارای انواع متفاوتی هم هستند پس از شرح مختصری از انواع سوله ها کاربری آن ها را بیان می کنیم .

سوله هایی که امروزه تولید می شوند در سه نوع خرپایی , یو بی ام و تیر ورقی موجود هستند که هرکدام مناسب برای موقعیتی خاص هستند .

شما میتوانید با توجه به معایب و مزایای این سه نوع سوله ، تشخیص دهید که کدام روش ساخت برای کاربری سوله شما مناسب است ، پس برای دانستن این موضوع مقاله معایب و مزایای انواع سوله را مشاهده فرمایید.

کاربری سوله یو بی ام

سوله های یو بی ام یا UBM سوله هایی هستند که با ورق گالوانیزه ساخته میشوند و ظاهری مشابه با یک تونل دارند.

سوله یو بی ام به دلیل محدودیت هایی که دارد برای تعداد وسیعی از کاربری ها پاسخگو نیست.

به عنوان مثال : سازمان بهداشت برای مصارف دارویی، غذایی، بهداشتی و بیمارستانی مجوز به سوله UBM نمیدهد، زیرا پوششی که به عنوان عایق در این سازه ها استفاده میشود به هیچ عنوان بهداشتی نیست و میتواند بو ، میکروب و باکتری های زیادی را به خود جذب کند. این در صورتی است که که به هیچ عنوان قابل ضد عفونی شدن هم نیست.

با توجه به مشکلاتی که در بالا گفته شد ، عملا سوله های یو بی ام برای کاربری دامداری و مرغداری هم مناسب نیست و میتواند آسیب های جبران ناپذیری را به کارفرما تحمیل کند.

نکته بعدی سقف این سازه هاست که به هیچ عنوان تحمل باربری را ندارند برای همین در این سوله ها نمیتوان جرثقیل نصب کرد و یا تجهیزاتی مثل تجهیزات سردخانه را به آن وصل کرد. پس یک قسمت عمده ای هم این سوله ها در رابطه با صنعت از دست میدهند.

سوله های یو بی ام بیشتر برای کاربرد های انبار غیر بهداستی مثل انبار مصالح ساختمانی میتواند خوب باشد. اما باز با این حال نسبت به قیمت این سازه ها از قیمت پایینی برخوردار نیستند.

این نکته هم حائز اهمیت است که اجرای دهانه بیش از ۳۰ متر نیز در این سازه ها غیر ممکن میباشد.

شما میتوانید برای مشاهده کامل معایب و مزایای همه روش های سوله به مقاله انواع سوله که لینک آن در اولین پاراگراف این صفحه گذاشته شده است مراجعه فرمایید.

کاربری سوله تیر ورقی

سوله تیر ورقی برعکس سوله های یو بی ام کاربری زیادی رت شامل میشوند. کاربری سوله تیرورقی محدود نیست و میتوان در اکثر کاربری ها از آن بهره گرفت، اما با توجه به قدیمی بودن این تکنیک اجرایی ، وزن این سازه ها به شدت و بدون توجیح سنگین است که این باعث میشود قیمت ساخت در این سازه ها نیز به شدت بالا رود.

همچنین کاربری سوله تیر ورقی در مصارفی که نیاز به دهانه بزرگ و بدون ستون ، دارند هم بسیار محدود و در یک سری از دهانه های خیلی عریض هم غیر ممکن خواهد بود.

کاربری سوله خرپایی

بیش ترین کاربرد سوله مربوط به همین سوله های خرپایی است که ناشی از ویژگی ها و قابلیت های این نوع سوله است , سوله خرپایی امروزه بهترین نوع سوله شناخته می شود و در هر شغل و حرفه ای مورد استفاده قرار گرفته می شود .

سوله های ارزان خرپایی دارای یکسری ویژگی های منحصر به فرد هستند که برخی از آن ها در ذیل آورده شده است :

سوله های خرپایی با وجود وزن پایینی که دارند در مقابل هر حادثه ای مقاوم و بادوام هستند , این وزن پایین و کیفیت بالا ناشی از نحوه ساخت و استفاده از متدهای سبک سازی سوله است .

در ساخت سوله های خرپایی از بهترین و باکیفیت ترین متریال استفاده شده است که همین موجب افزایش کارایی سوله و نیز طول عمر آن خواهد شد .

قیمت سوله خرپایی

قیمت سوله خرپایی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است از این اغلب خریداران این نوع سازه های فلزی را برای احداث واحدهای خود ترجیح می دهند .

در ساخت سوله های خرپایی مصرف فولاد به میزان قابل توجهی کاهش یافته است که همین موجب کاهش قیمت نهایی سوله های خرپایی گردیده است .

در این سوله ها هر نوع سیستم و تجهیزاتی را می توان در آن نصب کرد , سیستم های سرمایش و گرمایش , تجهیزات روشنایی و تهویه هوا همگی در سوله های خرپایی نصب می شوند که همین امر کاربری این نوع سوله را به حداکثر رسانیده است.

نصب انواع ماشین آلات هم در این نوع سوله ها امکان پذیر است , مهم ترین و کاربردی ترین جرثقیل در سوله ها سقفی است که امکان نصب آن در سوله های خرپایی وجود دارد .

سوله های خرپایی با ظاهری زیبا و متنوع تولید می شوند و این به نوع سلیقه خریدار بستگی دارد که کدام مدل از سوله ها را ترجیح می دهد . با توجه به همین امر کاربری این سوله ها برای ساخت تالار پذیرایی هم جوابگو هست.

از دیگر ویژگی های این سوله می توان به ابعاد دهانه آن ها اشاره کرد , ابعاد دهانه سوله با اندازه های مختلفی ساخته می شود که این به کاربری سوله بستگی دارد .

سوله های خرپایی را می توان به راحتی و در مدت زمان کوتاهی نصب کرد , نصب انواع سوله های خرپایی در هر نقطه از کشور امکان پذیر است .

از کاربری سوله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ساخت سوله های ورزشی , ساخت سوله های دامداری , مرغداری ها , سالن های کشاورزی، ساخت سالن سردخانه و ..

برای مشاهده قیمت سوله در هر متر مربع روی کلمه قیمت سوله کلیک فرمایید، همچنین برای محاسبه هزینه هم روی لینک محاسبه هزینه ساخت سوله کلیک فرمایید.

 

توسط |2019-03-23T14:47:08+00:00اکتبر 1st, 2018|

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه